Držíme palce: handicapovaní rybáři bojují v Itálii na mistrovství světa v plavané

V roce 2019 probíhá již 21. ročník mistrovství světa handicapovaných rybářů. Letos se závodníci utkají v krásném italském prostředí na řece Arno v Toskánsku.

Český tým reprezentuje národní barvy ve složení Radim Kozlovský, Jiří Havel, Emanuel Vyhlídal, Ján Omamik a Jan Seidl; zkušené vedení zajišťuje účast státního trenéra Vladimíra Vyslyšela ml., jeho zástupce Jana Porhansla a delegáta Tomáše Kučery.  Od pondělí 10. června do čtvrtka 13. června probíhají intenzivní tréninky, v pátek pak odstartuje závod naostro. Bodovaný lov bude probíhat v pátek a v sobotu; následně budou slavnostně vyhlášeny výsledky.

 

IMG 20190612 WA0015 IMG 20190612 WA0018
IMG 20190612 WA0012

První zprávy české výpravy z probíhajících tréninků jsou velmi pozitivní. Loví se velké ryby, místy atakující hranici osmi kilogramů; na velmi jemné plavačkářské vybavení je ale zdolávání velmi obtížné a často souboj končí vítězně pro rybu. To je velký rozdíl proti nedávnému mistrovství ČR, kde se převážně lovila bílá ryba.  Přejme celému týmu rychlou adaptaci na jiné podmínky i velmi vysoké teploty, dosahující přes den 38 stupňů.

Držíme palce!

Petrův zdar,

Tomáš Kočica


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok