Mistrovství světa juniorů a kadetů v rybolovné technice v Maďarsku

V termínu 14.-17. 7. 2022 se uskutečnilo v maďarské Budapešti Mistrovství světa juniorů a nově také kadetů v rybolovné technice. Kategorie kadetů, je určena pro závodníky ve věku 18-23 let a byla uznána světovou federací ICSF v letošním roce. Cílem je ulehčit a podpořit přechod závodníků z juniorské kategorie do kategorie dospělých.

Výpravu ČRS tvořilo 6 juniorů, 3 juniorky, 4 kadeti, 2 kadetky a státní trenér se svými asistenty. V pátek proběhl první závodní den, kdy závodníci absolvovali veškeré terčové disciplíny a kadeti k tomu přidali disciplínu muška dálka obouruč. V sobotu pak následovaly dálkové disciplíny. Za ČR byli nominováni opravdu ti nejlepší závodníci, a o tom svědčí i počet získaných medailí.

Výprava ČR

V kategorii juniorů jsme získali 12 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí, v kategorii kadetů pak 10 zlatých, 11 stříbrných a 3 bronzové medaile. Je potřeba vyzdvihnout medailisty z vícebojů (pětiboj), kdy 1. místo obsadil a mistrem světa v kategorii juniorů se stal David Nejdl, 2. místo v kategorii juniorek obsadila jeho sestra Lucie Nejdlová a 3. místo v juniorech obsadil Jakub Schleiss.

received 377156984364333

V kategorii kadetů obsadil 1. místo a mistrem světa se stal v sedmiboji Jan Bombera ml. a v pětiboji se stala mistryní světa Lucie Kepáková. 2. místa pak obsadili Vojtěch Humpál a Adéla Buráňová. Kompletní výsledky naleznete zde.

kadetky

Blahopřejeme všem medailistům k úspěchu a děkujeme všem reprezentantům a trenérům za jejich čas a úsilí, které rybolovné technice věnují.