Přestože je naše země vzhůru nohama a obyvatelstvo většinu času tráví doma, rybáři mají tu výsadu, že mohou i nadále chodit k vodě. Platí to samozřejmě i o vyznavačích muškaření a přívlači na pstruhových vodách, kterým se v polovině dubna znovu otevřou brány pstruhových vod. Hlavní téma dubnového Rybářství je tedy zřejmé.

Na která místa se mohou rybáři ke pstruhovým vodám vydat? Jaké nástrahy by neměli zapomenout doma? A kde se budou na začátku sezony ryby pohybovat? S tím ve svých textech poradí muškař Josef Jehlička a přívlač preferující Milan Tychler.

hlavni 1

O připravovaném centrálním informačním systému ČRS, do kterého budou zahrnuti i rybáři MRS, jste už určitě slyšeli. Ale víte přesně, jaké výhody tento systém přinese rybářům? V čem jeho zavedení pomůže funkcionářům Svazů nebo rybářské stráži? Odpovědi naleznete v dubnovém Rybářství.

Pokračuje také oblíbený seriál o naší největší rybě s názvem Sumec velký a jeho tajemství. Lukáš Vejřík nám tentokrát prozradí, pomocí jakého smyslu sumec hlavně loví, v kolika letech se odváží k lovu u hladiny a proč občas zaútočí na nástrahu, i když má voda méně než 7 °C.

sumec 1

Na sto stranách Rybářství samozřejmě naleznete další témata. Jak vyčistit svůj naviják před hlavním začátkem sezony. Kde najít a jak pracovat s aplikací Raci v ČR, pomocí které můžete pomoci vědcům získávat důležité informace. A s českou hvězdou Kateřinou Švagrovou se můžete vydat do Bolívie na lov místního zlata, ryby, které se přezdívá prehistoricky vypadající losos se zuby pitbula.

kacka

Pokud máte chuť si během karantény časopis prolistovat celý, můžete si ho objednat zde. Předplatné lze zařídit pod tímto odkazem.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

RY04 obalka1 41

MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok