Aktuální povolená denní doba lovu je: 05:00-22:00 na MP revírech a 7:00-17:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

Snad nikdo v dlouholeté historii Rybářství nebyl tak důležitou personou jako Ing. Jiří Vostradovský, CSc, jenž nás v září opustil. V listopadovém vydání se podíváme na jeho život podrobněji. Zajímat nás bude také nové plemeno kapra s názvem amurský lysec a zjistíme, k čemu slouží environmentální DNA.

Místo toho, aby jezdil na chmelařské brigády, mířil do Státního rybářství v Plané u Mariánských Lázní. Už tehdy Jiří Vostradovský věděl, co ho baví, kam ho to táhne. Ve své bohaté ichtyologické kariéře byl mimo jiné dlouholetým pracovníkem na Lipně, pomáhal bojovat proti hladomoru v Africe a o jeho profesní kvalifikaci hovoří i fakt, že byl soudním znalcem v oboru.

Vostradovsky 1

Amurský lysec není nový druh amura, jak by se mohlo podle názvu zdát. Jedná se o nedávno vyšlechtěného kapra, který má oproti tradičním plemenům zejména rezistenční výhody. Plemeno i všechny benefity ve svém článku představí Ing. Martin Prchal, Ph.D. z Fakulty rybářství a ochrany v Českých Budějovicích.

amursky kapr 1

Jak zjistit druhové složení rybí obsádky v nádrži, aniž bychom museli používat tenatové sítě nebo je odlovili elektrickým agregátem? To je otázka, na kterou se snaží odpovědět doktoři Petr Blabolil a Zuzana Sajdlová z Biologického centra AV ČR. Odpověď zní: environmentální DNA (tzv. eDNA).

eDNA 1

V dalších článcích se například s Kateřinou Švagrovou podíváme, jak vyzrát na nejrychlejší rybu planety a s Davidem Štruncem navštívíme Norsko. Společně se svou snoubenkou a dalším párem první polovinu výletu trávili na řekách, druhou na moři.

 

Pokud vás témata zaujala, časopis si můžete objednat na našem e-shopu, v případě zájmu o předplatné ho snadno vyřídíte zde.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal, šéfredaktor

 
RY11 obalka1 1 11 1

MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Objednávky zde

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok