Pracovat jako rybářský průvodce musí být úžasné zaměstnání, myslí si většina rybářů. Jenomže on to zase takový med není, jak nás přesvědčí Kateřina Švagrová v únorovém Rybářství. V tom také naleznete článek české vědkyně o změně migračního chování velryb, zjistíte jak neobvykle nastražovat kukuřici pod háček nebo co dělat, když se setkáte u vody s masivním úhynem ryb.

 

 

Rybářští průvodci mají přesně stanovený harmonogram, jehož porušení může znamenat velké nepříjemnosti v podobě vleklé únavy a nevyspání. Podívejte se společně s českou muškařkou Kateřinou Švagrovou, jaké to je být rybářským průvodcem (nebo průvodkyní) na čarokrásném Islandu.

svagrova

Daleko na sever nás zavede také doktorka Zuzana Sajdlová z Biologického centra AV ČR, která při zkoumání sleďů obecných v norských fjordech narazila na velryby, které přitom měly být tou dobou na cestě do tropických moří. Proč velryby v určitých situacích mění své migrační chování?

velryby

Oblíbený rybář praktik Milan Tychler pokračuje ve svém seriálu o rybářských vychytávkách. Tentokrát se zaměří na kukuřici a na její umisťování pod háček. Vysvětlí, jak používat nekonečnou zarážku, gumový kroužek, drátěný klip nebo jak udělat řetízek z kukuřice.

Tychler kukurice

Představte si, že přijdete k revíru, kde plavou mrtvé ryby. Jak byste postupovali? Co dělat a hlavně na co nezapomenout, vysvětlují v anketě Rybářství doktor Pavel Jurajda z Ústavu biologice obratlovců AV ČR v Brně a profesor Tomáš Randák z Fakulty rybářství a ochrany vod na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích.

Sto stran časopisu jako tradičně přináší mnohem víc článků i témat. Pokud máte zájem o předplatné, můžete si ho zařídit pod odkazem https://irybarstvi.cz/predplatne/.

Přeji Vám pěkné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství

RY02 obalka1 a1

MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok