V posledních dnech proběhlo zarybnění pstruhového revíru Morava 24, na kterém hospodaří Rada ČRS.

Do této krásné pstruhové řeky bylo nasazeno více než 180 kilogramů pstruha potočního, duhového a sivena o průměrné kusové hmotnosti 0,35 kilogramu. Všechny vysazené ryby pocházejí z povodí této řeky a vyrostly na přírodních průtočných nádržích - jsou tedy ve vynikající kondici a zvyklé přijímat přirozenou potravu.

Za zmínku stojí i to, že v rámci kontroly bylo v revíru zaznamenáno i slušné množství ročků pstruha obecného, který zde v této velikosti vysazen nebyl - je tedy možné předpokládat jeho úspěšné vytření i přes velmi vysoký predační tlak vydry a volavky na tento revír.

Všem rybářům přejeme úspěšný lov a dovolujeme si požádat o šetrné zacházení s ulovenými rybami.

Petrův zdar!

Tomáš Kočica

473 502 MORAVA 24 (délka 8,5 km, rozloha 3ha)

GPS Z: 50°5'18.181"N, 16°55'11.807"E, K: 50°5'8.009"N, 16°49'27.822"E
Od jezu u kamenolomu nad obcí Hanušovice u ústí Krupé až po silniční most pod obcí Horní Hedeč.
Přivlastňovat si lososovité druhy ryb je možno pouze 3 dny v kalendářním týdnu. Tyto dny musí být v oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) označeny zakroužkováním data před zahájením lovu.
Na revíru platí pstruhové povolenky celorepublikové, celosvazové a územní povolenky všech územních svazů ČRS.

Hledání

Archiv zpráv