V posledních dnech proběhlo zarybnění pstruhového revíru Morava 24, na kterém hospodaří Rada ČRS.

Do této krásné pstruhové řeky bylo nasazeno více než 180 kilogramů pstruha potočního, duhového a sivena o průměrné kusové hmotnosti 0,35 kilogramu. Všechny vysazené ryby pocházejí z povodí této řeky a vyrostly na přírodních průtočných nádržích - jsou tedy ve vynikající kondici a zvyklé přijímat přirozenou potravu.

 

Za zmínku stojí i to, že v rámci kontroly bylo v revíru zaznamenáno i slušné množství ročků pstruha obecného, který zde v této velikosti vysazen nebyl - je tedy možné předpokládat jeho úspěšné vytření i přes velmi vysoký predační tlak vydry a volavky na tento revír. 

Všem rybářům přejeme úspěšný lov a dovolujeme si požádat o šetrné zacházení s ulovenými rybami.

Petrův zdar!

Tomáš Kočica


473 502 MORAVA 24 (délka 8,5 km, rozloha 3ha)

GPS Z: 50°5'18.181"N, 16°55'11.807"E, K: 50°5'8.009"N, 16°49'27.822"E
Od jezu u kamenolomu nad obcí Hanušovice u ústí Krupé až po silniční most pod obcí Horní Hedeč.
Přivlastňovat si lososovité druhy ryb je možno pouze 3 dny v kalendářním týdnu. Tyto dny musí být v oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) označeny zakroužkováním data před zahájením lovu.
Na revíru platí pstruhové povolenky celorepublikové, celosvazové a územní povolenky všech územních svazů ČRS.


 


Hledání

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Archiv zpráv

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok