Stejně jako řada našich členů jsme se letos těšili na lov ryb pod ledem na mimopstruhovém rybářském revíru č. 441 501 Veslařský kanál Račice u Štětí.

Proto jsme zde s dostatečným předstihem již v době, kdy teploty začaly padat pod bod mrazu vysadili kvalitní násadou sivenů a pstruhů duhových. Žel, s ohledem na vývoj teplot nám letos nebylo přáno. Dříve, než se hladina pokryla ledem v krajským úřadem požadované síle ve výjimce ze zakázaného způsobu lovu ryb pod ledem, přišlo oteplení a vypadá to, že se již letos ledu nedočkáme. Naopak, zbytky ledu rychle ustupují a brzy bude celá hladina volná.

V této souvislosti si dovolujeme informovat rybářskou veřejnost, že lov ryb je na Veslařském kanálu povolen a revírem se potulují siveni i pstruzi, včetně skutečně pěkných ryb, takže jistě je "o co hrát". Z důvodu bezpečnosti platí pouze zákaz vstupu na zbytky ledu, které se ještě můžou na revíru místy vyskytovat. Místní i přespolní si tak mohou vyzkoušet lov lososovitých ryb jak na umělou mušku, tak všemi ostatními povolenými způsoby. Jestli Vám tedy bude letošní zima dlouhá, zastavte se v kraji pod Řípem s rybářským prutem a zkuste, zdali vám bude sv. Petr nakloněn... .

Hospodářské oddělení Rady ČRS

Hledání

E-shop ČRS služby s.r.o.

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územnách svazů s doručením poštou.

rybarstvi unor  rybarstvi brezen

Archiv zpráv