V uplynulých dnech bylo dokončeno zarybnění vybraných revírů Rady ČRS. Na mimopstruhový rybářský revír ÚN Trnávka, který se nachází u obce Želiv, jsme pro vás vysadili 4 tuny kaprů o průměrné hmotnosti 2 kg, v dodávce se však nezřídka vyskytovaly i větší kusy. Bude tedy záležet na štěstí, zkušenostech a umu každého rybáře, jakou rybu si uloví. Aby byla zajištěna rovnoměrná distribuce ryb v rámci celého revíru, byla násada vysazena hned na několika místech po obvodu nádrže, ryby se tak lépe rozplavou.

Na ÚN Orlík jsme vedle násady kapra naváželi i oblíbené candáty, tentokráte se jednalo o 300 kg krásných candátů z kvalitního rybničního chovu o průměrné velikosti přes 30 cm. Opět se mezi nimi vyskytovaly i větší kusy. Přeci jen, zahájení lovu dravců se blíží a větší ryba vysazená na počátku sezóny má velkou šanci na přežití a bohaté přírůstky.

IMG 3293

V případě, že bude otevřen Veslařský kanál v Račicích, budeme Vás o tom obratem informovat na našich webových stránkách www.rybsvaz.cz a jsme připraveni neprodleně přikročit k zarybnění i této lokality. Vše nyní závisí na vývoji nákazové situace.

065e96cd 2765 4384 98ca 3917805a3504

Závěrem si dovolíme opět upozornit, že při rybolovu je nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření související se stávající nákazovou situací – děkujeme, že chráníte sebe i ostatní.

IMG 3314