Práce s dětmi a mládeží

dam

Práce s dětmi a mládeží je jednou ze stěžejních činností ČRS. Probíhá v zájmových kroužcích a klubech při místních organizacích ČRS a ve spolupráci s domy dětí a mládeže a základními školami (v rámci ČRS je evidováno kolem 600 kroužků, ve kterých se dětem věnuje na 800 vedoucích). Svaz podporuje rozvoj vědomostí a pozitivního vztahu k rybářství, přírodě a životnímu prostředí a dává prostor k příjemnému a zdravému trávení volného času dětí a mládeže.

Adresář kroužků pro děti a mládež

Zlatá udice

ZU

Zlatá udice je unikátní soutěž s tradicí od roku 1974 pro děti a mládež, která kombinuje závody v lovu ryb udicí, znalostní disciplíny i rybolovnou techniku. Probíhá v průběhu roku v kvalifikačních místních a územních kolech a vrcholí Národním kolem. Soutěže se účastní každoročně téměř 1.500 dětí.

Více o Zlaté udici a jednotlivých disciplínách zde.

Akce pro děti a mládež

ZU

Každý rok pořádá Český rybářský svaz a jeho organizační složky téměř sto dětských letních táborů, které absolvuje více než 1.300 dětí. Kromě táborů je v průběhu roku organizováno dalších více než 1.100 jednodenních a víkendových akcí pro děti a mládež, kterých se účastní přes 20.000 dětí.

Na tomto poli patří ČRS mezi jednu z největších a nejúspěšnějších organizací v České republice.

Informace o akcích a činnosti Odboru mládeže

První povolenka zdarma

detipovolenka

Některé územní svazy v rámci podpory dětí a mládeže nabízí dětem do 15 let věku první povolenku k lovu zdarma. Jedná se o územní svazy Západočeský, Severočeský, Východočeský a ÚS města Prahy.

Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS).

Během celého roku organizuje Český rybářský svaz celou řadu akcí pro děti a mládež - od přednášek a souteží až po prázdninové letní tábory.

Jednodenní a víkendové akce Letní tábory
Územní svaz  Počet akcí (2017) Počet účasníků (<18let)  Počet (2017) Počet účasníků dle ÚS (<18let)
Rada ČRS 2 119 1 0
města Prahy 18 224 5 75
Středočeský 303 8174 7 306
Jihočeský 157 2600 20 364
Západočeský 41 729 7 161
Severočeský 167 1082 7 181
Východočeský 266 4347 39 187
Moravskoslezský 179 3402 5 44
celkem 1133 20677 91 1318

Nedílnou součástí práce s mládeží je také hledání nových talentů pro závodní činnost.

Vyvrcholením celoroční práce s dětmi jsou tyto významné akce:

• přírodovědná soutěž "Zlatá udice" - soutěž rybářské mládeže ve znalostech a dovednostech v praktickém rybolovu,
  • letní tábor - tábor se zaměřením na zdokonalování mládeže ve sportovním rybolovu a rybářských znalostech,
  • setkání rybářské mládeže - akce pro vybrané děti jako odměna za jejich celoroční činnost.