Práce s dětmi a mládeží

dam

Práce s dětmi a mládeží je jednou ze stěžejních činností ČRS. Probíhá v zájmových kroužcích a klubech při místních organizacích ČRS a ve spolupráci s domy dětí a mládeže a základními školami (v rámci ČRS je evidováno kolem 600 kroužků, ve kterých se dětem věnuje na 800 vedoucích). Svaz podporuje rozvoj vědomostí a pozitivního vztahu k rybářství, přírodě a životnímu prostředí a dává prostor k příjemnému a zdravému trávení volného času dětí a mládeže.

Adresář kroužků pro děti a mládež

Zlatá udice

ZU

Zlatá udice je unikátní soutěž s tradicí od roku 1974 pro děti a mládež, která kombinuje závody v lovu ryb udicí, znalostní disciplíny i rybolovnou techniku. Probíhá v průběhu roku v kvalifikačních místních a územních kolech a vrcholí Národním kolem. Soutěže se účastní každoročně téměř 1.500 dětí.

Více o Zlaté udici a jednotlivých disciplínách zde.

Akce pro děti a mládež

ZU

Každý rok pořádá Český rybářský svaz a jeho organizační složky téměř sto dětských letních táborů, které absolvuje více než 1.300 dětí. Kromě táborů je v průběhu roku organizováno dalších více než 1.100 jednodenních a víkendových akcí pro děti a mládež, kterých se účastní přes 20.000 dětí.  

Na tomto poli patří ČRS mezi jednu z největších a nejúspěšnějších organizací v České republice.

Informace o akcích a činnosti Odboru mládeže

První povolenka zdarma

detipovolenka

Některé územní svazy v rámci podpory dětí a mládeže nabízí dětem do 15 let věku první povolenku k lovu zdarma. Jedná se o územní svazy Západočeský, Severočeský, Východočeský a ÚS města Prahy. 

Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS).

  • Soutěž je určena pro žáky 10 - 20 let
  • Soutěž proběhne od 1. 4 - 31. 12. 2020
  • Každý účastník zašle maximálně 3 fotografie
  • Fotografie budou rozděleny do dvou skupin - základní škola a střední škola
  • Soutěžní fotografie budou soustředěny na facebookové stránce „Příroda kolem nás“
  • Vítězům budou předány hodnotné ceny na Natura Viva 2021
  • Více informací na souvnasavrky.cz

 

Fotografie zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Po zaslání na emailovou adresu budou fotografie vkládány na facebookovou stránku „Příroda kolem nás“ do příslušného alba. Kritériem pro určení vítězů je počet udělených „Like“ dané fotografii.

Vítězné fotografie budou oceněny na Natura Viva 2021, kde budou předány hodnotné ceny. Každému výherci a jeho jednomu doprovodu bude poskytnut volný vstup do areálu Natura Viva 2021. Ostatní náklady si hradí sami.

Těšíme se na zaslané fotografie!

Výstřižek

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok