„Rybářství je hodnotným koníčkem nejen pro ty, kteří milují odvěké vzrušení spojené s lovem, ale je zálibou i pro ty, kteří mají blízký vztah k přírodě a péči o ni. Tato péče spočívá jak v aktivním lovu ryb, tak především v chovu, zušlechťování a ochraně ryb a ostatních vodních organismů.“

Český rybářský svaz, z. s. Středočeský územní svaz tvoří 105 místních organizací, které sdružují 38 219  registrovaných členů (z toho je 4 534 dětí a mládeže, údaje k 31. 12. 2017) a tímto počtem patří k druhému největším územnímu svazu v rámci ČRS.
SÚS hospodaří na 288 rybnících o výměře 363 ha a patří k významným rybníkářským skupinám regionu.

Web  Kontakt Revíry MP a P Mapa

Středočeský ÚS - Aktuality

Činnost jineckého rybářského kroužku v probíhajícím školním roce

Dne 10. října 2019 byla zahájena činnost rybářského kroužku mládeže ve školním roce 2019/2020. Schůzky se konaly každý čtvrtek ve Společenském centru Josefa Slavíka.

Stanovisko výboru SÚS k pracovnímu materiálu – změna Stanov ČRS

Vážení středočeští rybáři, rybářky, vážení středočeští funkcionáři,

Rybáři z Mnichova Hradiště vysadili potočáky a duháky

Rybáři z místní organizace Mnichovo Hradiště vysadili z vlastní výroby z RZ Mukařov 100 kg pstruhů obecných a 100 kg pstruhů duhových.

Rybářský kroužek v Libici zahájil svoji činnost úklidem

Konečně jsme se naším kroužkem MO Libice nad Cidlinou po koronavirovém období sešli na revíru Jezero. Tak, jako každé jaro, jsme zahájili činnost sbíráním odpadků.

Rozvezli jsme 225 000 ks váčkových plůdku kapra

Dnes bylo do revírů místních organizací rozvezeno 225 000 kusů váčkových plůdků kapra.

Dvě kontroly RS, 5 zadržených povolenek

V noci z úterý na středu (26. – 27. 5.) byly vykonány dvě kontrolní akce rybářské stráže na revírech MO a vodní ploše SÚS. Bylo zadrženo celkem pět povolenek za lov mimo stanovenou dobu lovu.

Rybářské „Corozávody“ 2020 na rybníku Hluboký

Místní organizace Březnice uspořádala v sobotu, 23. května 2020, na rybníku Hluboký v Dobré Vodě oblíbené rybářské závody.

Dnes byl rozvezený váčkový plůdek lipana

Dnes jsme rozvezli celkem 40 000 ks váčkového plůdku lipana podhorního.

Dnes bylo vysazeno 12 500 ks odkrmených úhořů

Dnes bylo do revírů MO a vodních ploch SÚS rozvezeno a vysazeno celkem 12 500 kusů odkrmených úhořů o průměrné délce 20 cm a hmotnosti 10 g/kus. Jedná se akci v rámci programu Středočeského kraje a SÚS na podporu reofilních druhů ryb v našem kraji.

Zákaz rybolovu na revíru Jizera 4

ČRS, z. s., MO Mladá Boleslav oznamuje zákaz rybolovu na revíru 411 027 Jizera 4, dne 13. 6. 2020, v době od 05.00 do 16.00 hod.

MO Mladá Boleslav pořádá rybářské závody

Rybářské závody "O pohár předsedy MO Mladá Boleslav" se konají 13. 6. 2020 na revíru Jizera 4 (Krásná louka).

Mladoboleslavští rybáři nasadili do Jizery mníky

Místní organizace Mladá Boleslav vysadila do svých revírů Jizera 3 a Jizera 4 celkem 3 000 kusů mníků jednovousých.

Zarybnění revíru Budihostice

Rybáři z MO Smečno dnes z vlastní výroby provedli zarybnění revíru Budihostice 411 199.

Seznam členů rybářské stráže SÚS s celokrajskou působností

Zveřejňujeme seznam všech členů rybářské stráže SÚS s celokrajskou působností včetně nově ustanovených v tomto roce.

Noční kontrola RS s celokrajskou působností na Labi

V noci ze soboty 23. 5. na v neděli 24. 5. proběhla kontrola revírů RS s celokrajskou působností. Zaměřili jsme se především na revíry, které čeká za tři týdny 24hodinový rybolov.

V bystřické MO mají 29 nových rybářů, z toho 21 dětí

Ve dnech 23. – 24. 5., proběhly v místní organizaci Bystřice rybářské zkoušky, kterých se zúčastnilo 21 dětí a 8 dospělých.

POZOR na podivný registr, který chce 1 000 korun

Upozorňujeme funkcionáře místních organizací na podvodné jednání služby Registr Ekonomických Subjektů ČR.

Nová kšiltovka s vyšívaným logem SÚS

Do propagačních předmětů byly dnes přidány krásné, nové kšiltovky od firmy Banner s vyšívaným logem SÚS.

Do pískovny byli dnes nasazeni kapři

Do pískovny u Pískové Lhoty bylo dnes nasazeno celkem 1 910 kg kaprů a průměrné hmotnosti 1,8 kg na kus.

Intranet - Prodloužený termín na dotační program 17

Do sekce Intranet jsme vložili informace k prodloužení termínu podání žádostí o dotační program 17 - podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů. Žádat lze do 31. 5. 2020.