K výkonu rybářského práva slouží  3365 ha mimopstruhových revírů, včetně 700 ha ÚN Jesenice a 140 ha revírů Klatovského rybářství. U pstruhových revírů činila výměra téměř 500 ha včetně revírů Českého a Klatovského rybářství. Hospodaření na rybářských revírech probíhá v souladu se zarybňovacími plány. 

Západočeský územní svaz sdružuje celkem 29.313 rybářů prostřednictvím 55 místních organizací.

 

   Web  Kontakt Revíry MP a P Mapa 

Západočeský ÚS - Aktuality

Zemřel Josef Černý

Dne 30. dubna 2019 zemřel po dlouhé nemoci dlouholetý člen Českého rybářského svazu a dlouholetý hospodář ČRS místní organizace Kdyně pan Josef Černý. Za jeho hospodaření byly vybudovány dva stěžejní rybníky naší Kdyňské organizace, Praštilák I a Praštilák II a také postavena naše současná klubovna v Dělnické ulici.

Představitelé ČRS a Povodí jednali o spolupráci

V sídle Západočeského územního svazu ČRS v Plzni se 14. května 2019 setkali představitelé Severočeského a Západočeského ÚS ČRS s vedením Povodí Ohře, s.p. v čele s nově jmenovaným generálním ředitelem Ing. Zbyňkem Folkem.

Územní kolo Zlaté udice 2019

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor mládeže a místní organizace Rokycany pořádají ve dnech 31. května - 2. června 2019 územní kolo rybářské soutěže mládeže Zlaté udice 2019.

Zákaz rybolovu na revíru Klabavka 3 (431 015) Borecký rybník

Vážení rybáři a rybářky. Dne 31. května a 1. června 2019 bude z důvodu konání Územního kola Zlaté udice 2019 zakázán rybolov na revíru 431015 Klabavka 3 (Borecký rybník). Děkujeme za pochopení. Zpč. ÚS

Rybářské závody pro děti

Společnost hromnických rybníkářů ve spolupráci s obcí Hromnice a ČRS, z. s., místní organizací Plzeň 1 Vás zve na Dětské rybářské závody.

Okresní kolo Zlaté udice Plzeň 2019

ČRS, z. s., místní organizace Plzeň 1 pořádá 13. a 14. května 2019 v areálu ŠKODALAND na Borské přehradě okresní kolo Zlaté udice. Zveme členy rybářských kroužků, aby si pod dohledem vedoucích a trenérů zazávodili v rybářských znalostech, rybolovné technice a lovu ryb na plavanou. Závodí se podle aktuální verze pravidel- Směrnice k soutěži Zlatá udice.

Plzeňský plaváček 2019

Dne 25. dubna 2019 uspořádaly odbory mládeže a LRU Zpč. ÚS a MO ČRS Plzeň na Borské přehradě 24. ročník tradičního jarního závodu v plavané pro mládež - Plzeňský Plaváček.

Vysazování pstruha duhového (video)

Podívejte se v našem krátkém videu, jak takové vysazování probíhá...

Západočeský ÚS překročil zarybňovací plán o 376 tisíc korun

Tradiční jarní aktiv hospodářů místních organizací, sdružených v Západočeském územním svazu, se konal netradičně v hospodářském zařízení Nový mlýn, patřící místní organizaci Stod. Prvním bodem programu byla prezentace produktu firmy IFRAMIX, který pomocí biologické aktivace má vliv na kvalitu vodního prostředí, kdy dochází zejména k úbytku organické hmoty dna, je tlumen výskyt sinic a zvyšuje se obsah kyslíku ve vodním prostředí.

Ze zasedání výboru Západočeského územního svazu (duben 2019)

Na dubnovém zasedání schválili členové výboru návrh rozdělení finanční podpory od Západočeského územního svazu nad schválený rozpočet pro odbor mládeže pro rok 2019. Jedná se částku 150 tis. Kč, o jejímž uvolnění jsme informovali ve zprávě z lednového zasedání.

Nezapomeňte, 30. dubna končí termín pro zaplacení členské známky

Nezapomeňte včas zaplatit členské příspěvky v místní organizaci ČRS, jejímž jste členem. Nezaplacením členského příspěvku do konce dubna příslušného roku podle § 3 odst. 7 a) Stanov ČRS zaniká členství v Českém rybářském svazu.

Sumarizace úlovku za rok 2018

Úlovky za rok 2018 jsou sečteny a jsou k dispozici pro všechny revíry Zpč. ÚS. Prohlédnout si je můžete v sekci mimopstruhové revíry a pstruhové revíry.

Územní přebor mládeže v LRU plavané jarní kolo 2019

Odbor mládeže a odbor LRU Zpč. ÚS Vás zve na Územní přebor mládeže v LRU plavané jarní kolo 2019 Jarní kolo se koná v neděli 5. května 2019 v Přešticích na řece Úhlavě, na pravém břehu u městské plovárny.

Okresní kolo Zlaté udice MO Rokycany

ČRS, z. s., místní organizace Rokycany pořádá dne 11. května 2019 okresní kolo soutěže Zlatá udice.

Místní kolo Zlaté udice v Holoubkově

ČRS, z. s., místní organizace Holoubkov pořádá v sobotu 27. dubna 2019 místní kolo rybářské soutěže pro mladé rybáře Zlatá udice.

Den vody odhalil i výtěr pstruhů.

Několik druhů ryb – kapry, parmy siveny, ale i jesetery ruské a sibiřské a dokonce i sumečky africké a především výtěr pstruhů duhových viděli 30.března mladí rybáři z rybářského kroužku MO Chrást na exkurzi v prostorách areálu vodárny v Plzni Na Homolce. .

Umělý výtěr - Jelec jesen (video)

Jako jeden z mála v České republice provádí hospodář ČRS MO Aš Michal Bláha umělý výtěr jelce jesena. Co to obnáší a jak celý proces probíhá? To se dozvíte v následujícím videu...

Okresní kolo Zlaté udice MO Rokycany

ČRS, z. s., místní organizace Rokycany pořádá dne 11. května 2019 okresní kolo soutěže Zlatá udice.

MO Šťáhlavy pořádá závody

Místní organizce Šťáhlavy pořádá dne 25. května 2019 rybářské závody na Sedleckém rybníku u příležitosti 120. let od založení organizace.

Rybářské závody ve Staňkově

Český rybářský svaz, z. s., místní organizace Staňkov zve všechny dne 18.5 a 19.5.2019 na rybářské závody. Závody se konají na rybníku Vížka I. Jsou rozděleny do dvou dnů. A to, 18.5 budou soutěžit rybáři od 15 let výše a 19.5, kdy proběhne závod dětí do 15 let.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok