Jelikož máme za sebou národní kolo soutěže Zlatá udice, známe týmy, které postupují do mezinárodního kola Zlatá udice/Zlatý blyskáč pořádaného ve spolupráci se Slovenským rybářským svazem. Letošní ročník proběhne v termínu 25.-27. 8. 2023 v Ivanke pri Dunaji pod taktovkou slovenských kolegů.

V letošním roce bylo obnoveno mezinárodní kolo soutěže Zlatá udice/Zlatý blyskáč. První ročník této soutěže se konal v roce 2019 v jižních Čechách, následně tuto aktivitu bohužel přerušila opatření v souvislosti se šířením nemocnění Covid-19. Jsem rádi, že se podařilo tuto soutěž obnovit a znovu navázat spolupráci se slovenskými kolegy i v oblasti dětí a mládeže.

PHOTO 2023 06 19 11 09 28 1Národní kolo Zlaté udice 2023

Do mezinárodního kola postupují týmy, které se umístily na prvních dvou pozicích národního kola Zlaté udice. Za Českou republiku tak vyrazí na Slovensko bojovat vítězný tým Moravského rybářského svazu a stříbrný ČRS ÚS pro Severní Moravu a Slezsko.

PHOTO 2023 06 22 09 12 10Tým Moravského rybářského svazu postupuje do mezinárodního kola z prvního místa

PHOTO 2023 06 19 11 09 28V pořadí druhý postupující tým ČRS ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

Mezinárodní kolo Zlatá udice/Zlatý blyskáč má mírně odlišná pravidla, věříme, že se s nimi české týmy dobře popasují. Mezinárodní kolo se skládá ze čtyř částí - poznávání ryb, rybolovné techniky (trojboj), lovu ryb udicí metodou feeder (hodnotí se konečná váha 1 g/1 bod) a lovu ryb udicí metodou přívlač (hodnotí se kusy 1 ryba/1 bod). Kompletní propozice soutěže Zlatá udice/Zlatý blyskáč naleznete zde.

Držíme palce českým týmům! Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová