Odbor lovu ryb udicí přívlač Republikové rady ČRS se sešel na svém řádném zasedání. Na programu bylo zejména vyhodnocení závodní sezony 2023, ligové soutěže 2024, změny Soutěžního a Závodního řádu na 2024, vyhodnocení reprezentace 2023 a příprava na MS 2024, příprava termínového kalendáře 2024.

Jednání zahájil a vedl předseda odboru Tomáš Kepr, který na úvod seznámil členy s programem a provedl kontrolu zápisu z minulého zasedání.

Vyhodnocení závodní sezony 2023, ligové soutěže 2024

Předseda odboru přednesl záležitost každoroční povinnosti evidence do rejstříku sportovců ČRS. Jelikož SO LRU přívlač nemá tuto povinnost zakotvenou v řádech, je problém ji vymáhat. Do Sportovního řádu pro LRU Přívlač bude v rámci změn od roku 2024 včetně doplněna pasáž, která tyto nastalé situace bude řešit.

Aleš Truhlář prezentoval výsledky ligových soutěží a MiČR v přívlači ze břehu, včetně následných postupů a sestupů týmů.

Jan Kropáček precizně prezentoval slovem i obrazem MS v přívlači ze břehu, kde tým ČR získal v týmech stříbrnou medaili.

Tomáš Kepr prezentoval zprávu Jozefa Zahrádky o MS v přívlači z lodí, kde se tým ČR umístil na 14. místě.

369705336 630172849227308 6564084866152758364 nMistrovství České republiky v přívlači ze břehu - Ohře 2023

Změny Soutěžního a Závodního řádu na 2024

Odbor se na svém zasedání podrobně zabýval všemi návrhy na změny Soutěžního a Závodního řádu LRU přívlač. Z přednesených návrhů byly odborem například přijaty následující změny:

• zrušení III. ligy od roku 2025 s tím, že v roce 2024 se při počtu týmů osm a více odchytá celoroční soutěž a při počtu týmů osm a méně by se konal pouze jednokolový závod;
  • Mezinárodní mistrovství ČR, rozdělení soutěže na 6 závodů v jednom dni (3 dopolední a 3 odpolední). Původně 4 závody v jednom dni;
  • každý registrovaný závodník (registrovat nebo evidovat před zapsáním na soupisku) má právo účastnit se soutěží organizovaných sportovním odborem;
  • pokud se oficiálně neregistrovaný (neevidovaný) závodník přesto závodů zúčastní, bude jeho výsledek pro neoprávněný start zcela anulován a v důsledku toho následně i výsledek družstva;
  • povinné nářadí a vybavení – podběrák z bezuzlové síťoviny (max. velikost nataženého oka 20 mm) nepoškozující rybu.

Termínový kalendář 2024

Byl sestaven předběžný termínový kalendář LRU přívlač na rok 2024. MiČR v přívlači ze břehu je předpokládáno v termínu 13.-15. 9. 2024, MiČR v přívlači z lodí 30. 8. – 1. 9. 2024, MiČR juniorů pak v termínu 7. 9. 2024. Mistrovství světa v přívlači ze břehu by se mělo konat 18. – 19. 5. 2024 v Bosně a v přívlači z lodí 4.-6. 10. 2024 v Irsku. Termínový kalendář bude předložen ke schválení Republikové radě ČRS.

image0Mistrovství České republiky v přívlači z lodí - Hněvkovice 2023

Různé

Odbor svým hlasováním prodloužil funkční období trenéra juniorské reprezentace Miroslava Zvolánka pro období 2024-2027.

Předseda odboru Tomáš Kepr informoval o rezignaci státního trenéra přívlače z lodí Jozefa Zahrádky. Bude vypsáno výběrové řízení na obsazení této funkce.

Vedoucí Oddělení sportu a mládeže sekretariátu Republikové Rady ČRS Jitka Chybová informovala o instruktážních videích, která nechal zhotovit Odbor rybolovné techniky. Členové odboru se shodli na záměru, podobná videa rovněž vytvořit. Na jarním zasedání se naplánují podrobnosti.

Předseda odboru Tomáš Kepr závěrem všem poděkoval za účast a zasedání ukončil.

Za ČRS Jitka Chybová, Lukáš Mareš