Na konci ledna proběhlo na Středním odborném učilišti včelařském v Nasavrkách setkání zájmových svazů. Hlavním tématem byla další spolupráce spolků v oblasti práce s dětmi a mládeží. Vyhlášena je také výtvarná soutěž pro kroužky.

Setkání se zúčastnili zástupci Českého rybářského svazu, Českého svazu včelařů, Českomoravské myslivecké jednoty, Českého zahrádkářského svazu, Českého svazu chovatelů a Středního odborného učiliště včelařského v Nasavrkách. Na programu byly především následující body: plán soutěže Příroda kolem nás 2024, společná výtvarná soutěž pro kroužky, ale i další možnosti spolupráce.

V letošním roce probíhá výtvarná soutěž kroužků či středisek volného času jednotlivých svazů. Každý rok bude tato soutěž tematicky zaměřena směrem jednoho ze zájmových svazů a budeme moc rádi, když se naše rybářské kroužky zapojí i do "nerybářských" témat. Letošní ročník se nese v duchu včelařství.

Snímek obrazovky 2024 02 06 111737

V letošním roce bude také pokračovat soutěž Příroda kolem nás, která bude zaměřena na děti ve věku 9-16 let a bude probíhat ve dvou kategoriích (9-13 let a 14-16 let). Jedná se tradičně o znalostní soutěž, která bude obsahovat 35 otázek (každý zájmový spolek připraví 7 otázek ze svého oboru). Soutěž bude probíhat formou webového formuláře. Vyhlášení nejlepších řešitelů proběhne jako obvykle na výstavě Natura Viva 2024 v Lysé nad Labem. Zahájení soutěže je plánováno na 1. března 2024, o podrobnostech a možnostech účasti budeme informovat.

PHOTO 2023 05 27 12 54 30Vyhlášení nejlepších řešitelů loňského ročníku souteže Příroda kolem nás na Výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová