Český rybářský svaz, z.s.  byl i v roce 2018 úspěšný se žádostí o dotaci na práci s mládeží. Jako jeden z mála spolků a sdružení, obdržel dotaci v plné požadované výši 1,235 mil. Kč.

Tato dotace byla přiznána na víceletý projekt s názvem „Rybářský svaz pro děti a mládež 2018“, připravený pro roky 2017-2020. Částka, kterou ČRS na projekt získal, byla rozdělena Odborem mládeže Rady ČRS dle schválených kritérií jednotlivým územním svazům. Ty rozdělí dotaci v souladu s projektem místním organizacím na letní tábory, práci rybářských kroužků, víkendové a volnočasové aktivity pro děti, vzdělávání vedoucích kroužků a soutěž Zlatá udice.

Zmíněné prostředky představují vítané a citelné posílení vlastních financí, které vynakládá Český rybářský svaz na činnost mládeže (ČRS organizuje téměř 30 tisíc dětí a mládeže do 18 let). V loňském roce se do čerpání dotace na tento projekt zapojilo celkem 71 složek ČRS, podpořeno bylo 109 akcí, z toho 23 dětských rybářských táborů, které splnily požadavky MŠMT. Odbor mládeže předpokládá, že i v letošním roce bude o dotaci stejně velký zájem.

Petra Hnízdilová

Oddělení sportu a mládeže Rady ČRS

Západočeský pohárJUNIOŘI

pátek

Pohár veteránů (propozice)

pátek

MS handicapovaných rybářů, veteránů a ma…

červen
Z ROZHODNUTÍ MEZINÁRODNÍ FEDERACE FIPSe.d. JE MS ZRUŠENO.

Rybářský zpravodaj informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

Prosinec 2018 Květen 2019
zpravodaj4  kvetenzpravodajsmall