První dva dny největšího rybářského veletrhu For Fishing jsou úspěšně za námi. Pokud jste ještě nestihli dorazit, rozhodně si nenechte ujít návštěvu v průběhu následujícího víkendu - je na co se těšit!

ffmapa

Každoročně dorazí na veletrh více než 30.000 účastníků a už teď je zřejmé, že ani letošní ročník nezůstane pozadu. Desítky vystavovatelů a tisíce prutů, navijáků, návnad i nástrah a rybářské bižuterie jsou velkým lákadem, ale mnoho účastníků dorazí také na některou ze série odborných i populárních přednášek.

Těch je na veletrhu celá řada a probíhají během celého konání výstavy.

Určitě se nezapomeňte zastavit na expozici Českého rybářského svazu v Hale 3, kde na vás čekají již tradiční simulátory odstřelu kormorána i zdolávání trofejního úlovku. Můžete si zde také zakoupit některé z propagačních a výukových předmětů a publikací, kolekci oblečení s rybími motivy nebo se nechat zvěčnit od karikaturisty. Po celou dobu výstavy jsou vám k dispozici pracovníci ČRS, kteří vám zodpoví dotazy týkající se sportovního rybolovu na svazových revírech.

Jen pár kroků od expozice ČRS si zrčitě nenechte ujít ani stánek MO ČRS Kladruby - organizace, která sdružuje handicapované rybáře z celé republiky. Kromě mnoha informací o činnosti si můžete zakoupit některý z upomínkových předmětů a také se zúčastnit soutěže o řadu hodnotných cen v čele s týdenním pobytem na Ebru. A navíc - v této soutěži vyhrává každý! Po věnování příspěvku, sloužící k podpoře handicapovaných rybářů, si svou cenu jednoduše vylosujete. Všem sponzorům, kteří poskytli do této soutěže ceny děkujeme.

Velkou pozornost poutá také obří akvárium, které si z minulého ročníku určitě pamatujete. Je osazeno bohatou obsádkou dravých ryb včetně kapitálních pstruhů a slouží k prezentaci nástrah na přívlač. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka nejen nádherné ryby, ale i podrobně prozkoumat chod twisterů, smáčků a nymf známých firem, které v tomto akváriu své produkty prezentují.

Sobotní dopoledne bude ve znamení slavnostní akce - v prezentačním sále hlavní vstupní haly proběhne slavnostní ocenění nejlepších sportovců Českého a Moravského rybářského svazu. Rozhodně bude co oceňovat - sezona 2018 byla velmi úspěšná, v mezinárodních šampionátech získali naši reprezentanti celkem 43 trofejí!  Na vyhlášení vás co nejsrdečněji zveme - Sál č.1, sobota 16.2., od 10:00.

Fotografie z výstavy můžete průběžně sledovat i na Facebookovém profilu časopisu Rybářství.

Petrův zdar a nashledanou na For Fishing 2019!

Tomáš Kočica

Účast ČRS na veletrzích a výstavách v roce 2019 byla podpořena ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím dotačního programu MZe Vzdělávání a propagace v rámci projektu Podpora celospolečenských aktivit ČRS na úseku vzdělávání, propagace a výstavní činnosti.