V neděli se definitivně uzavřely brány výstaviště PVA Letňany za letošním ročníkem For Fishing. Historicky největší výstavní plochu navštívilo desetitisíce návštěvníků - a bylo na co se dívat!

Čtyři dny, více než 200 vystavovatelů, desítky přednášek a filmových rybářských projekcí, známé osobnosti, novinky na nadcházející sezónu i vyhlášení nejlepších sportovců Českého a Moravského rybářského svazu. Tak by se dal shrnout letošní ročník této unikátní výstavy, na které již tradičně nemůže chybět ani expozice ČRS. Pojďme se ale podívat blíže...

Pro většinu návštěvníků je tato výstava příležitostí nejen doplnit vybavení o další kousky, ale také navázat nové kontakty s dalšími "tichými blázny" a sdílet s nimi zkušenosti i zážitky, případně se seznámit s osobnostmi rybářského světa, které známe z videí i sociálních sítí. A také v Hale 4 navštívit expozici ČRS a probrat se zaměstanci a funkcionáři případné nejasnosti týkající se svazového rybolovu nebo prodiskutovat nápady a náměty na změny. Jsme rádi, že rybářů, kteří tuto možnost v letošním roce využili, bylo opravdu hodně!

Stejně jako každý rok je součástí expozice ČRS například simulátor zdolávání trofejních ryb, laserová střelnice kormorána, infopult s možností nákupu propagačních i výukových předmětů nebo karikaturista, který během chvilky zhotoví portrét s rybářskou tématikou. Velkou pozornost také vzbudilo akvárium s ukázkami života pod vodou - letos velmi pestré, návštěvníci mohli (někteří poprvé na vlastní oči) obdivovat třeba mníka, koljušky tříostné nebo okounka pstruhového. V akváriu byl k vidění dokonce párek lipanů, pstruh obecný, úhoř, sumeček americký a řada dalších, pro rybáře známějších, rybích druhů. V letošním roce byl také poprvé součástí ecpozice ČRS samostatný stánek časopisu Rybářství, kde si mohli návštěvníci nejen zřídit předplatné, ale také probrat témata článků s šéfredaktorem Ondřejem Cupalem.

FF 5
 FF 6  FF 28
 FF 29  FF 30
 FF 31  FF 32

S Českým rybářským svazem se návštěvníci mohli potkat nejen u této expozice - skvěle připravený stánek s řadou soutěží o zajímavé ceny měla například Místní organizace Kladruby, která se celoročně věnuje práci s handicapovanými rybáři. Samostatný prostor byl věnován také méně tradiční disciplíně - Rybolovné technice, kde si mohli účastníci vyzkoušet svou zručnost pod vedením mnohonásobné mistryně světa (a držitelky světového rekordu) Kateřiny Markové.

FF 33

FF 4

Sobotní dopoledne patřilo vyhlášení nejlepších sportovců Českého a Moravského rybářského svazu. Na slavnostní vyhlášení dorazila celá řada významných hostů, z jejichž rukou přebírali sportovci ocenění - například předseda ČRS Dr. Karel Mach, jednatel ČRS Ing. Roman Heimlich, předseda MRS MVDr. Michael Javora, tajemník MRS Ing. Václav Habán, bývalý předseda Evropské rybářské federace PhDr. Otakar Brož, vedoucí oddělení Rybářství a včelařství Ministerstva zemědělství Ing. Petr Chalupa a řada dalších významných osobností, kterým za přijetí pozvání děkujeme. Oceněni byli sportovní reprezentanti LRU muška, přívlač, plavaná i rybolovná technika; kompletní přehled úspěchů českých reprezentantů v sezóně 2019 i fotoreport z vyhlášení najdete v samostatné aktualitě ve druhé polovině tohoto týdne.

FF 10
FF 7 FF 8
FF 15 FF 12
FF 24 FF 22
FF 19 FF 26

Děkujeme všem návštěvníkům i organizátorům za skvělou atmosféru výstavy a těšíme se v příštím roce na For Fishing 2021!

Tomáš Kočica

Účast ČRS na veletrzích a výstavách v roce 2020 byla podpořena ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím dotačního programu MZe Vzdělávání a propagace v rámci projektu Podpora celospolečenských aktivit ČRS na úseku vzdělávání, propagace a výstavní činnosti.