Aktuální povolená denní doba lovu je: 05:00-22:00 na MP revírech a 7:00-17:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

Jak jsme již informovali, v neděli 9.10.2018 skončilo Mistrovství světa v rybolovné technice, které se v konalo ve Švédsku. Naši závodníci byli velmi úspěšní a přivezli celkem 21 medailí a jeden světový rekord.

Dva nejúspěšnější reprezentanty, Jana Bomberu a Kateřinu Markovou jsme vyzpovídali:   

  1. Jak hodnotíte Mistrovství světa ve Švédsku?

Honza: Pozitivně. Obhájili jsme titul Mistrů světa, atmosféra uvnitř výpravy byla výborná.

Kateřina: Uplynulé MS v Ronneby hodnotím vcelku kladně, ale myslím si, že celková                         organizace průběh mistrovství mohl být připraveny trochu lépe a na vyšší úrovni.

  1. V čem bylo toto mistrovství jiné než ty předcházející, kterých jste se zúčastnili?

Honza: Pořadí disciplín bylo nezvyklé. Jelikož disciplíny „na přesnost – terčové disciplíny“ byly až na  konci programu, bylo to z mého pohledu psychicky velmi náročné.

Kateřina: Jiné bylo především tím, že jsme jednotlivé disciplíny neházeli ve standardním pořadí                     celé mistrovství končilo až muškou skish a jednotlivými finále celého pětiboje.

  1. Máte při závodech trému, i když je to už Vaše několikáté MS? Jestli ano, jak se snažíte jí zbavit?

Honza:  Ano mám, a to velkou. Zbavit se jí nejde úplně. Snažím se nasát klid a jistotu z podpory  ostatních členů družstva.

Kateřina: Letošní mistrovství se u mě tréma téměř neprojevila, takže nebylo nutné ji nijak zahánět.

  1. Co se vám nejvíce nelíbilo a naopak potěšilo při MS?

Honza: Na to špatné už jsem asi zapomněl, nejspíše by to byly nějaké drobnosti v organizaci  celého MS.

Kateřina: Opravdu velmi nespokojená jsem byla s přístupem organizátorů celého závodu, kteří     si  nenechali poradit od zkušenějších a ženské starty stavěli úplně na jiném hřišti, než se celé  mistrovství odehrávalo. Jako ženy jsme byly od ostatních z týmu úplně separované a nemohly jsme se navzájem podporovat a pomáhat si. Potěšilo mě příjemné prostředí, dobré jídlo a samozřejmě překonání světového rekordu.

  1. Na co kladete důraz při závodech, máte nějaký rituál nebo talisman, bez kterého nedáte ani ránu?

Honza: Talisman nemám. Letos jsem po příjezdu do Švédska objevil v kufru čtyřlístek pro štěstí,    který mi namalovala moje žena. To potěšilo.   Ještě mám jednu oblíbenou kapku na Skish  a Arenberg. Je hodně stará a nejlepší léta už má asi za  sebou. Beru si ji na házení  v opravdu vyjimečných případech,  aby její kouzlo nezevšednělo.

Kateřina: Myslím si, že nejdůležitější je věřit sám sobě, mít zdravé sebevědomí a nic nevzdávat!                     Potom žádné rituály ani talismany nepotřebujete. 

  1. Je vůbec ještě něco, co si přejete dokázat v rybolovné technice?

Honza: Snad jen dělat co půjde pro další generace, aby tento rybářský sport měl své                                      následovníky.

Kateřina: Stupínků, které jsem v rybolovné technice nedosáhla, je ještě veliká spousta a myslím  si, že se mám ještě pořád co učit. Ale mým obrovským snem a přáním je, aby se Casting  sport  posunul do podvědomí i obyčejných lidí a stal se v ČR i ve světě více  známým a oblíbeným sportem a aby si RT třeba někdy mohlo připsat statut  olympijského sportu.

  1. Co do budoucna chystáte?

Honza: Už se těším na ryby. Na všechny ty lipany,  pstruhy, ostroretky atd.

Kateřina: Rozhodně bych chtěla dostudovat vysokou školu (Fakultu rybářství a ochrany vod). A                        jinak nevím, zatím si užívám příležitosti a krásy, co mi život nabízí.

Ještě jednou moc gratulujeme reprezentantům a děkujeme za rozhovor.

Odd. sportu a mládeže

 


MAIL

MAIL

Aktuálně z územních svazů


Warning: fopen(http://createfeed.wprssaggregator.com/extract.php?url=www.rybaripraha.cz%2Fnews&in_id_or_class=&url_contains=%2Fnode%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 400 Bad Request in /www/doc/www.rybsvaz.cz/www/beta/libraries/src/Filesystem/File.php on line 345

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Objednávky zde

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok