Již podruhé uspořádalo učiliště SOUV-VVC,o.p.s dvoudenní setkání dětí zájmových svazů (rybáři, včelaři, zahrádkáři, chovatelé, myslivci), které navazuje na soutěž Příroda kolem nás. Na letošní setkání, které se konalo  15.- 16.7.2019 v areálu SOUV-VVC,o.p.s v Nasavrkách, dostal Český rybářský svaz za úkol se postarat  o program  prvního dne.

Každý svaz měl možnost poslat 2 děti, nakonec se zúčastnilo  11 dětí ze všech svazů až na svaz Českomoravské myslivecké jednoty.

Pro účastníky byl vytvořen doprovodný program po celou dobu akce.

Rámcový program

Pondělí 15. 7. 2019

• 900 – 1100       Příjezd soutěžících a doprovodu do areálu SOUV-VVC Nasavrky a ubytování se
  • 1100 – 1130    Oběd
  • 1130 – 1200      Úvod a slavnostní zahájení soutěže
  • 1200 – 1800      Exkurze a soutěže – Český rybářský svaz, z.s., místní organizace Pardubice
  • 1800 – 1830      Večeře
  • 1830 – 2130      Degustace medů a medoviny, opékání – odpočinkové centrum SOUV-VVC, o.p.s.

líheň new

Úterý 16. 7. 2019

• 730 – 800         Snídaně
  • 800 – 900            Test (všeobecný)
  • 900 – 1030         Školní včelnice
  • 1030 – 1130      Prohlídka areálu školy + arboretum
  • 1130 –1200     Vyhlášení výsledků, předání cen a ukončení soutěže
  • 1200 –1300      Oběd

Místní organizace ČRS Pardubice se ujala doprovodného programu. V rámci exkurze do MO si mohli soutěžící vyzkoušet rybolovné techniky a mnoho dalších rybářských aktivit. V rámci těchto soutěžních aktivit byly děti bodovány. Na  večerní program byla přichystána ochutnávka medů a medoviny z místního učiliště a blízkých včelařů. Druhý den byla na programu komentovaná exkurze v místní včelnici Libáň. Součástí exkurze byla i prohlídka včelstev s popisným výkladem.

včelnice  ochutnávka

V dopoledních hodinách proběhla prohlídka místního arboreta v areálu školy. Pro účastníky byl připraven  všeobecný test, který byl složen z otázek znalostí v rámci všech svazů. Nejlépe ze všech zúčastněných si vedla Kateřina Mimrová. Na konci byly vyhlášeny výsledky a  předány věcné ceny, které přichystal Český rybářský svaz a SOUV-VVC,o.p.s. Velké poděkování patří jak zaměstnancům a dobrovolným pracovníkům MO ČRS Pardubice, tak včelařskému učilišti Nasavrky.

chytání new

Rybářský zpravodaj informuje o nejdůležitějších událostech a změnách ve sportovním rybolovu.

Prosinec 2018 Květen 2019
zpravodaj4  kvetenzpravodajsmall