Výkon rybářského práva není v době platnosti krizových opatření, vyhlášených Vládou ČR k zamezení šíření koronaviru, označovaného jako SARS CoV-2 (COVID-19), omezen (stanovisko Ministerstva zemědělství ze dne 16. 3. 2020). Kromě samozřejmosti striktního dodržování všech opatření přijatých Vládou ČR jako je např. zákaz pohybu a pobytu mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest, je pak nutným předpokladem, že se rybáři budou chovat rozumným způsobem, tedy že budou mezi sebou zachovávat dostatečný odstup, budou používat desinfekci na ruce atd.

Pro ty z Vás, kdo se rozhodnou při dodržení všech bezpečnostních opatření, i v této těžké době vyrazit k vodě, do přírody, dokončujeme v těchto dnech jarní zarybnění mimopstruhových revírů Republikové rady ČRS. Na ÚN Orlík, ÚN Trnávku i rybníček Dolejší ve Zvíkovském Podhradí směřují auta s násadou kaprů,amurů, candátů a štik.

Při pohledu na ně srdce rybářovo zaplesá a jsou příslibem velice pěkných úlovků, můžete se sami přesvědčit pohledem na přiložené fotografie. Věříme, že oceníte péči o revíry nejen nyní, na počátku sezóny, ale i později, v průběhu roku, kdy budou do revírů směřovat další násady ryb.

Možná se zeptáte, proč jsme mezi nasazovanými revíry nezmínili také Veslařský kanál v Račicích? Je to proto, že areál Labe arény Račice je nyní uzavřen a lov ryb je zde až do odvolání přerušen. Prosíme, abyste tuto informaci předali i kolegům, kteří o tom neví, aby sem zbytečně nevážili cestu. Sledujte náš web a facebookový profil, o případném znovuotevření VK Račice Vás budeme neprodleně informovat.

Na závěr ještě jedno důrazné upozornění!

Někdo by si mohl myslet, že právě v této době zůstane rybářská stráž nečinná, ale opak je pravdou. Rybářská stráž pravidelně i v těchto dnech vyráží do terénu a je plně oprávněna kontrolovat lovící. Bude přitom v souladu s nařízením Vlády ČR a doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR používat všechny ochranné pomůcky (respirátory nebo roušky, ochranné rukavice, desinfekci rukou atd.) a bude provádět vizuální kontrolu rybářského lístku a povolenky k lovu ryb. Žádáme tímto rybáře, aby v rámci ochrany zdraví usnadnili rybářské stráži kontrolu v této nelehké době tím, že oba dokumenty viditelně předloží k nahlédnutí bez zbytečného kontaktu a zejména se vyvarovali zbytečných přestupků, které by RS musela řešit zadržením povolenky.

Upozorňujeme, že dojde-li k přestupku na úseku rybářství v této těžké době, bude porušení rybářského řádu posuzováno v rámci kárného řízení ČRS i přestupkového řízení vedeného příslušným správním orgánem zvláště přísně.

Děkujeme vám všem a přejeme pevné zdraví, šťastný lov a Petrův zdar!

IMG 2283  IMG 2283