Aktuální povolená denní doba lovu je: 05:00-22:00 na MP revírech a 7:00-17:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

V odpoledních hodinách 27. října byla evidována přítomnost neznámé látky v řece Bečvě v oblasti Valašského Meziříčí. Ačkoli v současnosti nebyl zjištěn žádný úhyn ryb, na místě zasahují jednotky hasičů a policie; byly zajištěny vzorky k dalším rozborům.

Z preventivních důvodů informovalo město Valašské Meziříčí své obyvatele o doporučení neodebírat z postižené Bečvy vodu k jakýmkoli účelům, včetně koupání psů. Ministr životního prostředí Richard Brabec na svém twitterovém účtu vyzval orgány činné v trestním řízení k urychlenému prošetření havárie.

Postižená oblast je obdobná jako v případě havárie z 20. září letošního roku, kdy bylo díky úniku kyanidu otráveno téměř 40 kilometrů řeky a škody na rybí obsádce dosáhly desítek milionů korun. Policie stále pátrá po původci této ekologické katastrofy.

Předseda ČRS, dr. Mach: "Jsme rádi, že postupy, které jsme si po havárii v září společně nastavili se všemi dotčenými orgány státní správy a samosprávy i ostatními institucemi, vedou k mnohem rychlejší a efektivnější spolupráci všech složek, což se během dnešního dne prokázalo. Doufáme, že současný únik nebude mít na život v Bečvě zásadně negativní vliv - zatím nebyl evidován žádný úhyn ryb, které do tohoto postiženého úseku řeky kolegové z Územního svazu pro severní Moravu a Slezsko v posledních týdnech vysadili. Je však zarážející, že se jedná o podobný případ na stejném úseku řeky v rozmezí pěti týdnů..." 

Postižený úsek je od záříjové havárie uzavřen pro sportovní rybolov. O dalším vývoji situace budeme informovat.

 


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

Objednávky zde

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok