V termínu 23. - 24.10. se konalo mistrovství světa klubů v LRU feeder na veslařském kanále v bulharském Plovdivu. Tohoto šampionátu se zúčastnilo 34 družstev, což byl historicky rekordní počet účastníků.

Českou republiku reprezentovaly hned 2 týmy - Preston Feeder Team MRK.cz ČRS a Maver Feeder Team Moravia. Hlavními lovenými rybami byli karasi o velikosti 15 - 30 cm a jelci o velikosti 20 - 40 cm, výjimečně kapr o hmotnosti 1 - 3 kg. Podmínky závodu byly velmi složité, po 5 dnech tréninku ryby téměř nereagovaly na nabízené nástrahy a chytalo se s minimem návnad v krmítku, na každý záběr se čekalo velmi dlouho. Složité bylo i přesné nahazování na vzdálenost 60 metrů s jemnými pruty pro chytání s tenkými návazci. S náročnými podmínkami mistrovství si nejlépe poradily národy, které vidíme poslední roky na stupních vítězů nejčastěji - Holandsko, Anglie a Maďarsko.

Naše týmy se umístili na 10. a 22. místě.

Český rybářský svaz děkuje závodníkům za reprezentaci.IMG 4782IMG 4732