Vývoj úlovků ryb v posledních 15 letech. To je hlavní téma říjnového časopisu Rybářství. Podíváme se také velmi podrobně, jaká byla a je v současnosti situace na Lipně. A to zejména s ohledem na dravé ryby.

Zabývat se budeme také plovoucími nástrahami v tekoucích vodách a vypravíme se do Švédska. Přestože jsme původně mířili do Finska.

 

 

„Ryb ubývá. Není co chytat. Dříve bylo ryb spousta, dnes už nikde ani mřenka.“ Slýcháte podobné povzdechy u vody? Podívejte se společně s doktorem Romanem Lyachem, který se zabývá analýzami socio-ekologických trendů v rybaření na to, jestli jsou tyto povzdechy založené na reálném stavu věcí.

Dozvíte se, které druhy se chytají méně, kterých je v revírech oproti předchozím letům naopak víc, jaké je v úlovcích složení původních a nepůvodních ryb, na kterých vodách se zvyšuje rybářský tlak a mnoho dalších užitečných informací.

 Ulovky  Ulovky 2

 

S těmi nešetřil ani doktor Milan Hladík z Jihočeského územního svazu, který velmi podrobně popisuje situaci na jedné z nejdůležitějších nádrží Česka – Lipně. Jak se vyvíjel a jaký je současný stav dravců – candáta, okouna, štiky, bolena a sumce? A jak na populace těchto druhů zapůsobila omezení v minulých letech?

 Lipno 2  Lipno 3

 

A rovnýma nohama do rybářské praxe. Milan Tychler tentokrát radí, jak vyzrát na ryby v místech, která jsou silně zanesená sedimentem. Jak ryby v těchto místech přelstít a jaké máte možnosti ve výběru nástrah, se dozvíte v pravidelném článku o rybářské praxi.

 Tychler praxe  Tychler praxe 2

Pokud vám někdy něco zkříží plány, jako například koronavirus cestu za štikami do Finska, nemusíte smutnit. Můžete totiž vyrazit jinam. Třeba do Švédska a užít si tam parádní chytání. Parta kolem Zdeňka Daňka je toho skvělým důkazem – ulovila v pěti rybářích přes 200 štik. A vám se pochlubí některými z nich.

Svedsko

Svedsko 2

Rybářství má tradičně 100 stran a najdete v něm mnoho zajímavého. Pokud byste si přáli dostávat časopis do schránky pravidelně každý měsíc (nebo ho někomu objednat), můžete tak udělat na https://irybarstvi.cz/predplatne/. Říjnové číslo seženete na našem e-shopu https://irybarstvi.cz/e-shop/.

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
Šéfredaktor Rybářství


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok