Rybolovná technika (Casting) - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Jak jsme již informovali, 24. 2. 2024 proběhne v rámci výstavního veletrhu For Fishing v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech ocenění nejlepších sportovců ČRS. Před touto slavnostní událostí představujeme největší úspěchy našich závodníků, a to po jednotlivých sportovních odborech. Seřadili jsme je podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech, a tak začínáme rybolovnou technikou.

V polovině července (13.-16. 7. 2023) se konalo MS juniorů a kadetů v České republice, a to v Českých Budějovicích, pořadatelem byla MO ČRS České Budějovice 3. Junioři získali 28 medailí (13 zlatých; 9 stříbrných; 6 bronzových). V juniorské kategorii do 18 let patří mezi nejvýznamnější z těchto umístění 1. místo Dominika Dreslera, 1. místo Lucie Nejdlové v pětiboji a dále 1. místo v soutěži družstev juniorů i juniorek.

Ocenění převezmou juniorští reprezentanti:

Lucie Nejdlová

Eliška Vladyková

Eliška Nováková

Dominik Dresler

Ondřej Honzírek

Jakub Schleiss

Robert Traj

Jaroslav Malíř

V kategorie kadetů do 23 let získali naši reprezentanti 29 medailí (15 zlatých; 7 stříbrných; 7 bronzových). Mezi nejvýznamnější z těchto umístění patří 1. místo Jana Bombery ml. v sedmiboji a pětiboji a 1. místo Natálie Kepákové v pětiboji. Družstva kadetů i kadetek obsadila v soutěži družstev 1. místa.

Ocenění v kategorii kadetů převezmou reprezentanti:

Natálie Kepáková

Adéla Buráňová

Jan Bombera ml.

Vojtěch Humpál

David Nejdl

Milan Sepekář

Jiří Plachý - vedoucí výpravy

Karel Světelský - státní trenér juniorů a kadetů

PHOTO 2023 07 13 18 04 31Reprezentace juniorů a kadetů na MS 2023 v Českých Budějovicích

Vrcholem sezony bylo MS rybolovné techniky v Polsku (6.-10. 9. 2023), kde česká reprezentace vybojovala celkem 34 medailí (13 zlatých; 9 stříbrných; 12 bronzových). Tímto výsledkem byl po třetí za sebou vyrovnán dosavadní rekord v počtu získaných medailí na jednom MS. V kategorii mužů patří mezi nejvýznamnější výsledky 1. místo v pětiboji Jana Luxy, 2. místo Tomáše Spáčila v sedmiboji a devítiboji + 3. místo v pětiboji a dále dvě 3. místa Jana Bombery st. v sedmiboji a Karla Koblihy v devítiboji. V kategorii žen patří mezi nejcennější 1. místo Lucie Kepákové v pětiboji a sedmiboji, 2. místo Kateřiny Markové v sedmiboji a dvě 3. místa Zuzany Plaché v pětiboji a sedmiboji. Družstva mužů i žen obsadila 1. místa.

Ocenění převezmou reprezentanti:

Lucie Kepáková

Zuzana Plachá

Kateřina Marková

Tomáš Spáčil

Jan Luxa

Karel Kobliha

Jan Bombera st.

Jan Bombera ml.

Josef Luxa - státní trenér

Robert Mík - asistent státního trenéra

PHOTO 2023 09 10 08 55 40Česká reprezentace na MS v rybolovné technice 2023 v Polsku

Zeptali jsme se, jak hodnotí sezonu rybolovné techniky 2023 Marek Bařtipán, předseda Odboru rybolovné techniky při Republikové radě ČRS. "Mám velkou radost, že se na mezinárodní scéně reprezentačním týmům ČRS opět dařilo. Naši reprezentanti předvedli vynikající výkony a česká rybolovná technika tak nadále patří mezi světové špičky tohoto sportu. Přeji všem, aby i rok 2024 přinesl další skvělou závodní sezónu a úspěchy našich reprezentací."

Gratulujeme českým týmům rybolovné techniky k získaným medailím a přejeme všem v nové sezoně 2024 při nejmenším stejné úspěchy jako v té uplynulé a těšíme se na shledání na veletrhu For Fishing.

Za ČRS Lukáš Mareš, Petra Hnízdilová, Jitka Chybová