Plavaná - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Vážené rybářky, vážení rybáři,

jistě jste již zaznamenali, že opět v rámci letošního veletrhu For Fishing, který se koná v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, proběhne 24. 2. 2024 ocenění nejlepších sportovců ČRS za rok 2023. Největší úspěchy našich sportovců v uplynulé sezoně jsme seřadili po jednotlivých sportovních odborech podle počtu získaných medailí na mezinárodních šampionátech. Již jsme představili nejlepší dosažené výsledky v rybolovné technice, muškaření a nyní přinášíme úspěchy roku 2023 v lovu ryb udicí na plavanou.

Na konci května uplynulé sezóny (26.-27. 5. 2023) proběhlo Mistrovství světa masters v plavané. Dějištěm bylo město Toul ve Francii. Šampionát se české reprezentaci masters opravdu vydařil, český tým se posledním kolem závodu vyšplhal na stříbrnou pozici. Týmový úspěch byl korunován individuální zlatou medailí Miroslava Melchera, který se tak stal mistrem světa.

Ocenění ČRS převezmou:

Luca Pergreffi

Miroslav Melcher

Vojtěch Maštera

Jiří Hrazdil

Radomír Chromý

Roman Foret

Denis Secula

4Česká reprezentace masters v plavané na MS 2023 ve Francii

Ve druhé polovině července (22.-23. 7. 2023) se v Polsku uskutečnilo 42. Mistrovství světa klubů v lovu ryb udicí na plavanou. Šampionát se konal na retenční nádrži Kluczbork v Ligota Górna. Světového závodu se účastnilo celkem 36 týmů z celého světa, za ČRS v uplynulé sezóně na tomto šampionátu startovaly dokonce dva týmy. První z nich skončil na 19. místě a druhému týmu se podařilo propracovat na stupně vítězů a přivezl domů krásné stříbrné medaile.

Ocenění ČRS převezmou:

Petr Klásek

František Hanáček

Josef Konopásek

Roman Pokorný ml.

Denis Secula

Roman Pokorný st.

Michal Marek

MS Polsko 4Stříbrný český tým na MS klubů 2023 v Polsku

Zeptali jsme se Radka Zahrádky, předsedy Odboru LRU plavaná při Republikové radě ČRS, jak hodnotí uplynulou sportovní sezonu: "Největším úspěchem loňské sezony je bezesporu zlatá medaile Miroslav Melchera z MS Masters ve Francii, kde český tým bral i stříbrnou týmovou medaili. Výborným umístěním je i 2. místo v družstvech na MS klubů, které se konalo v Polsku. Všem reprezentantům a trenérům děkuji za krásné výsledky v sezóně 2023, velké poděkování patří také všem pořadatelům ligových a pohárových závodů v loňské sezóně."

Gratulujeme českých plavačkářům k úspěchům na světovém závodním poli a přejeme mnoho štěstí do další závodní sezóny 2024.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová