V květnu hostíme MS v muškaření žen, jak se připravuje český tým?

Česká republika je v letošním roce pořadatelem hned několika světových šampionátů v muškaření. V květnu se u nás uskuteční 3. Mistrovství světa žen a 9. Mistrovství světa veteránů, v srpnu pak 21. Mistrovství světa juniorů. Jak se naše ženy na domácí šampionát připravují, jsme se zeptali státního trenéra Jaromíra Šrama.

Světové šampionáty proběhnou na jihu Čech v Rožmberku nad Vltavou. Závody se budou konat na řece Vltavě, Nádrži Lipno II, řece Malši a nádrži Květoňov u Kaplice. Registrace závodních týmů je již spuštěna a nejlepší muškařky a muškaři světa se tak mohou již na šampionát hlásit. Mistrovství světa má také své webové stránky ffch.cz, kde najdete veškeré podrobnosti. Připomínáme také výzvu: Buď rozhodčím na MS, kde hledáme pro šampionáty řadové rozhodčí.

Snímek obrazovky 2024 01 30 141240

Jak se připravuje český ženský tým, který bude obhajovat dvojnásobný titul mistryň světa, jsme se zeptali státního trenéra Jaromíra Šrama: "Mistrovství světa žen v lovu ryb na umělou mušku se letos koná v České republice, v Jihočeském kraji na řece Vltavě v úseku od Vyššího Brodu až pod Rožmberk nad Vltavou, na řece Malši v Pořešíně, na vyrovnávací nádrži ve Vyšším Brodě a na nádrži Květoňov. Tyto revíry jsou nám historicky dobře známy a proběhlo zde už mnoho závodů."

"Bohužel pro nás mistrovství světa bude probíhat už v období 19.-25. května, takže nebudeme moci trénovat na závodních úsecích. Proto jsme přípravu zahájili již v loňském roce a byli jsme trénovat přímo na závodním úseku na Malši a na Vltavě. Dále jsme letos naplánovali soustředění na 3.-5. května spojené se závodem na Květoňově. Týden před zahájením mistrovství světa budeme trénovat na místech, kde nám to závodní řád umožní a zároveň budeme dovazovat aktuální vzory mušek."

"Naše ženy se nyní zaměřují na navázání dostatečného množství již známých vzorů mušek a doladění muškařské výbavy, protože štěstí přeje připraveným."

image 50415617České muškařky s medailemi na loňském MS v muškaření v Kanadě

Přejeme českým týmům úspěšnou přípravu na světové šampionáty a hlavně úspěchy, protože ač se to na první pohled nemusí zdát, tak na domácí půdě je to v mnoha ohledech náročnější.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová