Přívlač - ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023

Vážení přátelé rybářského sportu,

v sobotu 24. 2. 2024 proběhne v rámci veletrhu For Fishing ocenění nejúspěšnějších sportovců ČRS za rok 2023. Postupně po jednotlivých sportovních odborech zveřejňujeme ještě před touto slavnostní událostí souhrn největších úspěchů našich reprezentací. Podrobněji jste se tak již mohli seznámit s nejlepšími výsledky v rybolovné technice, muškaření a plavané, nyní přinášíme českou špičku v přívlači.

V polovině května (13.-14. 5. 2023) proběhlo 20. Mistrovství světa v lovu dravých ryb na umělé nástrahy ze břehu. Světový šampionát se konal v Bulharsku na řece Vacha. Mistrovství se účastnilo 17 týmů, po delší době dorazila také výprava z Mongolska. Česká reprezentace vybojovala pod vedením státního trenéra Jana Kropáčka nádhernou druhou příčku a odvezla si domů zasloužené stříbrné medaile.

Ocenění ČRS převezmou:

Jan Kropáček

Libor Hakl

Jan Libjak

Martin Foltýn

Jiří Podskalský

Milan Měsíček

Martin Svoboda

Daniel Kop

IMG 5373Česká reprezentace na 20. Mistrovství světa v přívlači ze břehu 2023 v Bulharsku

Zeptali jsme se Tomáše Kepra, předsedy Odboru LRU přívlač při Republikové radě ČRS, jak hodnotí uplynulou sportovní sezonu: "Uplynulá sezóna LRU Přívlač byla tak trochu jako na houpačce. V tuzemských závodech často o výsledku rozhodovalo počasí a momentální stav vody, někdy se pořadatel zcela netrefil ve výběru závodních lokalit. Co se týče mezinárodních aktivit, naši vláčkaři na MS LRU Přívlač ze břehu na řece Vacha vybojovali jako tým krásné stříbrné medaile a v jednotlivcích se umístil Martin Foltýn na velmi pěkném 5. místě. V kategorii LRU z lodí to bylo hodně divoké, protože zatímco naši kluci  na MS skončili hluboko vzadu startovní listiny, na soutěži Worldpredatorclassic získali naopak titul Team eventchampions a dařilo se i na závodech Predator tour a Lure masters. Nicméně, každá sezóna je jiná. V roce 2024 čeká vláčkaře ze břehu MS v Bosně a Hercegovině. A věříme, že i tuzemské závody si více užijeme a počasí nám bude přát. Vždyť touha po dobrém umístění v nás srdcařích nikdy neuvadá!"

Gratulujeme českým vláčkařům k loňskému úspěchu na světovém závodě a přejeme mnoho úspěchů do další sezóny 2024.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová