V úterý 29. září proběhlo jednání ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce se zástupci Českého rybářského svazu, České inspekce životního prostředí a dotčených krajů. Prioritním tématem jednání byla ekologická havárie na řece Bečvě, kde díky úniku kyanidů došlo k otravě téměř 40ti kilometrů řeky.

Český rybářský svaz byl zastoupen jeho předsedou Dr. Machem, jednatelem ing. Heimlichem, předsedou ÚS pro severní Moravu a Slezsko ing. Kociánem i jeho jednatelem ing. Trybučkem a právníkem ČRS Mgr. Zdvořáčkem. Cílem tohoto jednání bylo nastavení harmonogramu,  ktery zajistí postupné obnovení ekosystému řeky Bečvy a také zlepšení koordinace dotčených subjektů při podobných situacích do budoucna.

Nadále probíhá šetření Policie ČR; pevně věříme, že viník  ponese adekvatní zodpovědnost a bude se podílet také na náhradě škod na rybí obsádce, ačkoli ta je díky ztrátě řady generačních ryb doslova nevyčíslitelná.

O dalším průběhu budeme rybářskou veřejnost informovat.

Tomáš Kočica

brabec 


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok