Aktuální povolená denní doba lovu je: 05:00-22:00 na MP revírech a 7:00-17:00 na P revírech.

Nejčastěji hledané: MP revíry, P revíry, Rybářský řád, Rybářský kalendář

V úterý 29. září proběhlo jednání ministra životního prostředí Mgr. Richarda Brabce se zástupci Českého rybářského svazu, České inspekce životního prostředí a dotčených krajů. Prioritním tématem jednání byla ekologická havárie na řece Bečvě, kde díky úniku kyanidů došlo k otravě téměř 40ti kilometrů řeky.

Český rybářský svaz byl zastoupen jeho předsedou Dr. Machem, jednatelem ing. Heimlichem, předsedou ÚS pro severní Moravu a Slezsko ing. Kociánem i jeho jednatelem ing. Trybučkem a právníkem ČRS Mgr. Zdvořáčkem. Cílem tohoto jednání bylo nastavení harmonogramu,  ktery zajistí postupné obnovení ekosystému řeky Bečvy a také zlepšení koordinace dotčených subjektů při podobných situacích do budoucna.

Nadále probíhá šetření Policie ČR; pevně věříme, že viník  ponese adekvatní zodpovědnost a bude se podílet také na náhradě škod na rybí obsádce, ačkoli ta je díky ztrátě řady generačních ryb doslova nevyčíslitelná.

O dalším průběhu budeme rybářskou veřejnost informovat.

Tomáš Kočica

brabec

Aktuálně z územních svazů

Warning: fopen(http://createfeed.wprssaggregator.com/extract.php?url=www.rybaripraha.cz%2Fnews&in_id_or_class=&url_contains=%2Fnode%2F): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 400 Bad Request in /www/doc/www.rybsvaz.cz/www/beta/libraries/src/Filesystem/File.php on line 345