Přípravný kemp Mistrovství Evropy v muškaření

Reprezentace České republiky je již v Portugalsku, kde se připravuje na Mistrovství Evropy v muškaření, které se bude konat 20. - 28. 5. 2023 v oblasti Covilha. Po prvních obhlídkách tratí Vám přinášíme komentáře manažera českého týmu, Jiřího Pejchara.

"První trénink na spodním úseku řeky Zezere byl hodně těžký, ale přeci jen se něco málo chytit dalo. Vody v řece málo, všude je scuho a voda je křišťálově čistá. Plachost ryb je obrovská.

image1 5
Další trénink proběhl na řece Paul. Skupina A ve složení Vančura, Starychfojtů a Vlk chytali na horním úseku a chytili dohromady 5 potočáků nad 20cm. Skupina B ve složení Roza, Hosenseidl, Piekar a Pejchar chytala na spodním úseku řeky pod zavodnim úsekem. Tato skupina bohužel nechytila ani malého pstruha. Prázdná řeka.

Po skončení tréninku právě obcházíme závodní úseky, kde jsou vysazení potočaci za sádek velikosti 35 - 40cm. Jsou odření, bez ploutví a přijdeš k nim na metr blízko. Všude jsou prý takto ryby vysazeny a v tréninkových úsecích skoro nic není. Zítra jedeme trénovat na jezero Rossim lake."

Jiří Pejchar, manažer národního týmu

Přejeme českému týmu hodně štěstí a o průběhu šampionátu Vás budeme samozřejmě informovat.

Za ČRS Tomáš Kočica, Jitka Chybová

image4 3