Přinášíme souhrnnou informaci ze zasedání Odboru lovu ryb udicí muška při Republikové radě ČRS.

Zasedání se zúčastnili - Jiří Pejchar (předseda odboru, Východočeský ÚS), Jaroslav Adam (místopředseda odboru, Moravskoslezský ÚS), Zdeněk Glaesner (ÚS města Prahy), Ing. Petr Staněk (Východočeský ÚS), Antonín Pešek (MRS, státní trenér seniorů), RNDr. Milan Hladík (Jihočeský ÚS), Ing. Martin Musil (státní trenér juniorů, připojen videokonferenčně), Pavel Rákosník (Středočeský ÚS), Václav Pešek (Severočeský ÚS), Jiří Pech ml. (Západočeský ÚS), RNDr. Karel Křivanec (čestný člen odboru) a vedoucí oddělení sportu a mládeže sekretariátu Rady ČRS Jitka Chybová.

image3

Mistrovství ČR juniorů 2022 - Vltava 27 (pod Rožmberkem) a Vltava 29 (Čertovy kameny)

Na programu byla zejména následující témata: kontrola zápisu z minulého jednání, volba trenéra juniorské reprezentace, vyhodnocení zahraniční sezóny 2022 a práce trenéra, vyhodnocení domácí sezony 2022, příprava termínového kalendáře 2023, rozpočet a plán práce 2023, reprezentace 2023 – nominace na MS.

PHOTO 2022 05 16 08 41 11

XXXIV. mistrovství ČR v lovu ryb udicí 2022 – muška na řece na Vltavě v jižních Čechách

Zasedání zahájil předseda odboru Jiří Pejchar, přivítal přítomné členy odboru a přednesl kontrolu zápisu z minulého zasedání. Proběhla volba trenéra juniorské reprezentace, přičemž stávající trenér Martin Musil shrnul závodní sezonu 2022 a odbor jej svým hlasováním potvrdil do funkce i v následujícím období.

image0 new new

MS světa v muškaření seniorů 2022 ve Španělsku

Dalším bodem bylo vyhodnocení zahraniční sezony 2022 a práce trenéra. Antonín Pešek, jako dosavadní trenér, shrnul ME v Norsku, kde se česká reprezentace umístila na 7. místě. Dále zhodnotil MS 2022, které proběhlo ve Španělsku a český tým zde skončil na bronzové příčce. Odbor LRU muška dále po předchozí diskuzi odsouhlasil návrh na odvolání státního trenéra reprezentace mužů Antonína Peška.

1. MS žen 2022 v muškaření v Norsku

Předseda odboru Jiří Pejchar dále zhodnotil v zastoupení trenéra reprezentace žen Jaromíra Šrama úspěchy žen na prvním MS v Norsku, kde český tým bral všechny medaile, tedy zlatou medaili v týmech i všechny tři první pozice v jednotlivcích. Petr Staněk pak zhodnotil výjezd na MS masters do Itálie, kde se český tým umístil na 5. místě. Předseda odboru pak shrnul i domácí sezonu 2022, kdy závody proběhly bez komplikací. Proběhlo také předběžné sestavení termínového kalendáře na sezonu 2023, předseda odboru představil rozpočty Odboru LRU muška na domácí i zahraniční činnost na rok 2023.

PHOTO 2022 07 17 16 35 34

MS juniorů 2022 v Itálii

Na návrh státního trenéra juniorů Martina Musila byla odborem schválena nominace na MS 2023 v Bosně a Hercegovině ve složení: Michal Slavíček, David Sušil, Tomáš Nový, Jakub Rouče a Jonáš Včeliš. Poslední člen družstva bude nominován dle aktuální formy na jaře. Nominace na MS žen bude oznámena na jarním zasedání odboru, stejně tak i nominace na MS masters a MS seniorů.

image7

ME v muškaření 2022 v Norsku

Předseda Odboru LRU muška poděkoval ČRS za podporu a možnost závodit na jeho revírech a poděkoval všem členům odboru za práci a účast na jednání.

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová