Zasedal Odbor lovu ryb udicí muška při Republikové radě ČRS. Přinášíme souhrnnou informaci z jednání.

Na programu byly především následující body - jmenování státního trenéra reprezentace mužů, Soutěžní a závodní řád 2023, ligové soutěže 2023 a Termínový kalendář na rok 2023. Jednání zahájil a vedl předseda Odboru LRU muška Jiří Pejchar, který nejprve provedl kontrolu zápisu z minulého zasedání a představil jednotlivé body jednání.

Odbor LRU muška schválil do funkce státního trenéra mužů Ivana Vančuru, který se jako jediný přihlásil do vypsaného výběrového řízení. Na zasedání pak představil svůj trenérský záměr a zodpověděl dotazy členů odboru.

2(ilustrační foto)

Odbor LRU muška schválil návrh na změnu ohledně startujících na Mistrovství republiky: rozšířit startovní pole na 40 závodníků, a to tím způsobem, aby dva kraje s nepočetnějším zastoupením v první 40 závodníků, v žebříčku z předchozího roku měli možnost postavit dvě čtyřčlenná družstva. Schváleny byly také ligové soupisky pro rok 2023. Předseda Odboru Jiří Pejchar prezentoval termínový kalendář na rok 2023, který byl rovněž schválen.

IMG 20221106 WA0017(ilustrační foto)

Státní trenér juniorů Martin Musil podal informaci ohledně příprav na MS juniorů, které se bude konat v Bosně a Hercegovině. Nový státní trenér mužů Ivan Vančura připraví návrhy nominací na MS a ME 2023. Předseda Odboru Jiří Pejchar informoval, že týmy na MS masters a žen jsou již přihlášeny a startovné je uhrazeno, a také seznámil členy odboru s usnesením Republikové rady ČRS, kdy nově je delegována pravomoc schvalovat nominace na MS/ME a jmenování/odvolání státních trenérů na předsedu a jednatele ČRS.

Předseda Odboru LRU muška Jiří Pejchar závěrem poděkoval všem za účast na zasedání a za konstruktivní jednání.

Za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová