Zasedal Odbor lovu ryb udicí plavaná při Republikové radě ČRS. Přinášíme souhrnnou informaci z jednání.

Zasedání se zúčastnili - Radek Zahrádka (předseda odboru, Středočeský ÚS), František Hanáček (MRS), Václav Louda (Západočeský ÚS), Martin Pokorný (Severočeský ÚS), Ing. David Kolařík (Moravskoslezský ÚS), Jana Štiková (ÚS města Prahy), Ing. Josef Kostka (Jihočeský ÚS), Jiří Bartoš (Východočeský ÚS, v z. Davida Šrajera), Ing. Jiří Janků (zpracovatel žebříčků závodníků), Vladimír Vyslyšel ml. (státní trenér hendikepovaných rybářů, státní trenér žen), Roman Foret (státní trenér veteránů a masters), Roman Pokorný st. (státní trenér muži), vedoucí oddělení sportu a mládeže sekretariátu Rady ČRS Jitka Chybová a Jan Hozman (Západočeský ÚS, kandidát na státního trenéra U15).

image0

Na programu byla zejména informace o jmenování předsedy odboru, ligové soutěže 2023, soupisky týmů, Závodní a soutěžní řád na rok 2023, příprava termínového kalendáře na rok 2023, obsazení trenérských funkcí, nominační kritéria na rok 2023/2024.

298179825 113279738144394 2971183271852969276 n

Předseda odboru Radek Zahrádka přivítal přítomné a seznámil je s programem zasedání. Proběhla kontrola zápisu z minulého jednání. Dalším bodem byla informace o volbě předsedy Odboru LRU plavaná. Jako jediný kandidát byl hlasováním per-rollam navržen stávající předseda Radek Zahrádka, kterého Rada ČRS jmenovala do funkce předsedy Odboru LRU plavaná pro období 2022–2026.

repre foto

Všechny ligové týmy byly předem dotázány na účast v ligových soutěžích v roce 2023. Předseda odboru prezentoval výslednou tabulku složení ligových družstev. Počty týmů v ligových soutěžích v roce 2023 jsou následující: I. liga: 12, II. liga skupina A: 10, II. liga skupina B: 12, II. liga skupina C: 7. Projednáno bylo také zvýšení startovného na ligových závodech, přičemž bylo odsouhlaseno zvýšení na 2000 Kč/tým od ledna 2023. Proběhlo také losování pořadatelů ligových soutěží pro rok 2023.

IMG 6720

Dalším bodem byl Závodní a soutěžní řád 2023, přičemž došlo k drobným úpravám v části přestupů v ligových soutěžích. Předseda odboru Radek Zahrádka představil rovněž návrh termínového kalendáře na rok 2023, do kterého byly doplněni pořadatelé a byly sladěny termíny.

Soustředění handicap 2021 2

Odbor LRU plavaná vypsal výběrová řízení na státního trenéra kategorií U15, U25 a žen. Jediným přihlášeným byl Jan Hozman pro kategorii U15, přičemž odbor hlasoval pro navržení Jana Hozmana Radě ČRS na jmenování státním trenérem kategorie U15. Ve funkci trenéra hendikepovaných rybářů byl pro druhé funkční období (2023-2026) potvrzen Vladimír Vyslyšel ml., jmenování bude rovněž navrženo Radě ČRS. Předseda odboru Radek Zahrádka také seznámil členy odboru s rozpočtem na domácí činnost v roce 2023 a poděkoval všem přítomným za účast a práci v uplynulém roce.

Za ČRS Jitka Chybová, Lukáš Mareš