V rámci rybářského kroužku při MO ČRS Řevnice proběhla přednáška nazvaná: „O rybách řeky Berounky“, určená pro začínající rybáře a rybářky i jejich rodiče. Přednášejícím byl ichtyolog ČRS Ing. Pavel Vrána, Ph.D.

V průběhu přednášky byly k vidění modely a preparáty vodního hmyzu, mlžů, raků, ptáků i ryb, řada fotek a videozáznamů ze života pod hladinou. Přítomní měli možnost dozvědět se nejen perličky z rybí říše, ale také prohloubit své znalosti o vztazích mezi ostatními vodními živočichy.

IMG 20230319 102239508 HDR

Děti musíme pochválit, byly pozorné a zvídavé. To je dobré znamení, protože vzdělané děti jsou vždy vynikající investicí do budoucna. Kdo ví, zda právě v některé z ratolestí nevzklíčí semínko profesionálního rybáře nebo rybářky. Možná vystudují rybářskou školu, možná se později budou podílet na dalším chodu ČRS. Každopádně doufáme, že nabyté vědomosti zúročí u vody a jednou je předají dalším generacím, neboť i v tom spočívá kouzlo a poslání rybolovu.

IMG 20230319 093428069 HDR

Za ČRS Lukáš Mareš, Pavel Vrána, foto: Rybáři Řevnice