Muže podezřelé z napadení rybářské stráže hledají od konce týdne kriminalisté z Českého Krumlova.

U Přední Výtoně kontrolovali členové rybářské stráže dva muže. Muži neprokázali svoji totožnost, nasedli do vozidla Škoda Fabia červené barvy a ujeli směrem na Kyselov. Při odjíždění z místa kontroly řidič vozidla najel autem na jednoho člena rybářské stráže a způsobil mu zranění dolní končetiny.

rsilustrační foto

Kriminalisté zajistili na místě stopy a pracují na ztotožnění obou mužů. Řidiči vozidla hrozí trestní stíhání pro podezření z násilí proti úřední osobě. "Najetí vozidlem je totiž možné hodnotit jako útok se zbraní. Trestní sazba? Až šest let," uvádí se na webu jihočeské Policie.

Převzato z webu Policie ČR