Vážení rybáři, dovolujeme si vás informovat o incidentu na revíru Republikové rady ČRS – ÚN Orlík, kde ve večerních hodinách v sobotu 22. srpna došlo k napadení 3 členů rybářské stráže.

Kontrola probíhala v okolí Podolského mostu přibližně ve 22 hod. Podle dostupných informací byla skupina tří rybářů české národnosti kontrolována pro nepřítomnost u prutů. Běžná kontrola se velmi rychle vyostřila nejprve slovními útoky, které rychle přešly až k fyzickému napadení všech tří strážných; situace je o to méně pochopitelná v tom, že jedním ze členů RS byla žena, která je po útoku s poraněním krční páteře v pracovní neschopnosti.

Následně byla na místo přivolaná hlídka Policie ČR, která rybáře podrobila dechové zkoušce; u dvou rybářů byly naměřeny téměř 2 promile alkoholu v krvi, třetí rybář se dechové zkoušce odmítl podrobit.

V současnosti probíhají úkony orgánů činných v trestním řízení. Trestní sazba za násilí spáchané na úřední osobě se způsobeným zraněním je až 6 let.

DSC 0119 new
„Útoky na členy rybářské stráže jsou naprosto neakceptovatelné, a to včetně těch verbálních. Každý takový případ budeme řešit se vší razancí nejen ve spolkové rovině, ale také podpoříme členy rybářské stráže v řešení situace v rovině trestní. Rybáři by si měli uvědomit, že členové rybářské stráže jsou dobrovolníci, pomáhající chránit náš společný koníček. Všechny slušné rybáře prosíme  - pokud se stanete svědky podobné události, poskytněte členům RS součinnost a pomocnou ruku.

Podezřelým ze spáchání tohoto trestného činu osobně vzkazuji: Styďte se. Vyhrožovat členům rybářské stráže jejich likvidací je ubohé, napadnout a zranit mladou ženu je… neomluvitelné.“

předseda ČRS dr. Karel Mach

Petrův zdar!