Dnes musíme pochválit děti z rybářského kroužku MO ČRS Řevnice – o víkendu (4. února) se vrhly do úklidu odpadků okolo mostu v Řevnicích a sbíraly, seč jim síly stačily. Podařilo se jim nasbírat několik velkých pytlů plných nepořádku a zmocnily se i tučné autosedačky, se kterou poté pózovaly jako s uloveným medvědem.

5906953129205809914 121

Velký dík samozřejmě patří také dospělákům, bez jejichž pomoci by se celá akce neobešla (i když si to děti určitě nemyslí!). Je tedy třeba poděkovat všem dospělým, kteří se podíleli na organizaci akce, sběru a závěrečném svozu odpadků nebo třeba jen doprovodili své ratolesti a přispěli tak k dobré náladě v průběhu celé akce.

5906953129205809916 121

5906953129205809909 121

Nejde jen o to, že nyní jsou břehy řeky Berounky čisté jako za časů Oty Pavla, připravené na tu krásu, až je osvítí první paprsky jarního slunce, které vytáhne ze země zelené výhonky pobřežních rostlin. Děti se touto cestou učí vztahu k přírodě, práci v kolektivu a dobrým tradicím. Díky úklidu si budou vážit práce své, práce druhých a máme naději, že z nich vyrostou dobří rybáři a rybářky, na které budeme v budoucnu patřičně hrdí.

5906953129205809912 121

Možná právě jejich ruce zabránily úhynu čmeláka, který by se jinak nikdy nedostal z pasti odhozené plastové lahve, žádná vážka už se nepřilepí na odhozené zbytky lepící pásky, rostliny se budou vinout ke slunci přes kypré náplavy Berounky a ne přes šustící igelitový pytel. Příroda je propojená a funguje jako jedna velká rodina. Co dobrého uděláme pro břehy řeky, uděláme i pro řeku a její malé obyvatele.

Za ČRS Pavel Vrána, Lukáš Mareš