V sobotu 5. 11. 2022 zasedal Odbor rybolovné techniky při Radě ČRS. Přítomni byli všichni členové odboru, státní trenéři a zástupci komise rozhodčích.

Na programu jednání bylo:

• Zahájení a kontrola zápisu z minulého jednání
  • Vyhodnocení domácích soutěží (postupy, sestupy) a mezinárodních soutěží 2022
  • Čerpání rozpočtu 2022
  • Rozpočet 2023
  • Příprava termínového kalendáře 2023 (DČ, MČ)

Na základě výsledků z I. a II. ligy postupují a sestupují tato družstva:

- I. ligu vyhrálo družstvo KSR Velké Pavlovice. Sestupující do II. ligy MO ČRS Újezd nad Lesy, Klub RT Bílina.

- II. ligu vyhrálo družstvo MO ČRS Jablonec nad Nisou „A“. Postupující do I. ligy MO Jablonec nad Nisou „A“, PS MRS Jihlava „B“.

- Ligu mládeže vyhrálo družstvo MO ČRS Kdyně.

- Ligu žen vyhrálo družstvo MO ČRS Bohumín „A“.

- Poprvé byly v rámci ČP vyhlášeny i nově ustanovené kategorie kadetů a žáků. Vítězům žákovské kategorie byli zakoupeny dárkové karty pro nákup v Decathlonu. Vítězové ČP pro rok 2022 jsou: Tomáš Spáčil (muži), Zuzana Plachá (ženy), Vojtěch Humpál (kadeti), Lucie Kepáková (kadetky), David Nejdl (junioři), Karolína Benešová (juniorky), Vojtěch Kisiov (žák), Lucie Nejdlová (žákyně).

Hodnocení jednotlivých závodů:

• garanti informovali a zhodnotili jednotlivé závody, které proběhly v rámci závodní sezóny 2022. Většina závodů proběhla bez problémů a byla na vysoké úrovni.
  • státní trenéři zhodnotili jednotlivá mistrovství světa, která svými výsledky byla pro ČR opět jedna z nejúspěšnějších. U MS dospělých byl závod i pořadatel hodnocen velmi dobře. Celkem seniorská reprezentace přivezla stejný počet medailí jako v loňském roce, a to 34 (15-9-10). V rámci juniorského MS byla poprvé vyhlašována i nově ustanovená kategorie kadetů (U23). V kategorii juniorů získala reprezentace celkem 24 medailí (12-5-7) a stejný počet 24 medailí si přivezli i kadeti (10-11-3). Z MS veteránů přivezla naše výprava dvě medaile (0-1-1).

Všichni medailisté z letošního roku včetně veteránů budou pozváni na výstavu For Fishing, kde budou oceněni.

PXL 20220902 144539212

Čerpání rozpočtu 2022

Členové odboru byli seznámeni s čerpáním rozpočtu na jednotlivé domácí a mezinárodní závody.

Rozpočet na rok 2023

Členové odboru byli seznámeni s návrhem rozpočtu na domácí a mezinárodní činnost, který byl v domácí položce navýšen o konání dvou celorepublikových soustředění talentované mládeže.

Termínový kalendář na rok 2023

Byl sestaven předběžný termínový kalendář. V roce 2023 proběhne jedno halové MiČR, a to pro všechny kategorie.

Doplňky a změny v pravidlech RT od roku 2023

Odbor projednal několik změn a doplňků závodního a soutěžního řádu.

IMG 1549

Kontrola práce rozhodčích a jejich účast na závodech

Zástupce komise rozhodčích přednesl podrobnou zprávu o práci rozhodčích a jejich účasti na závodech. Celkem se na této činnosti podílelo 111 rozhodčích. V rámci školení rozhodčích bylo proškoleno 14 nových rozhodčích III. třídy. Jeden rozhodčí si zvýšil kvalifikaci na II. třídu a 7 rozhodčích na I. rozhodcovskou třídu.