V termínu 4.-6. 11. 2022 se konalo na horní Vltavě soustředění juniorské reprezentace v muškaření.

Centrum dění bylo v osadě Soumarský Most, kde bylo zajištěno ubytování a společenská místnost kvůli vázání mušek. V pátek po příjezdu jsme se pustili do kontroly mušek a návazců na navijácích. Účastníci se rozdělili na tři party, každý lektor dostal na starosti tři kluky. Zaměření soustředění bylo především na lov na nymfy a mouchu-splávek.

IMG 20221105 WA0007

První parta pod vedením Jaromíra Šrama odjela do Zátoně, druhá s Martinem Vlkem chytala ve Vltavici a Martin Musil st. odjel s kluky pod nádrž Polka. Jelikož stav vody byl zvýšený, nechytalo se moc ryb a kluci ulovili cca 15 ks především lipanů. Po poledni jsme se domluvili, že přejedeme na horní úsek Volyňky, zde byl normální stav vody, a tak si každý zachytal poměrně dobře. Zaměřili jsme se zde na chytání jedné mušky.

IMG 20221106 WA0014

Večer se kluci pustili do vázání mušek, kdy dostali předlohu a ukázku vázání blešivců a jepic a dostali za úkol navázat co nejlepší mušky. Další den se skupinky prohodily, aby každá trojce byla měla jiného lektora. Chytalo se již více ryb než předešlý den a vsítilo se i pár větších lipanů. Ráno se chytalo na nymfy a kolem oběda již i na sucho, protože začal probíhat první sběr lipanů.

IMG 20221106 WA0021

Poděkování patří Jaromíru Šramovi a Martinovi Musilovi st. za účast na soustředění a za předávání cenných rad a informací našim juniorům. Soustředění se zúčastnili: Jindřich Machník, David Sušil, Štěpán Vokáč, Jonáš Včeliš, Vít Marek, Jan Rouče, Michal Slavíček,Tomáš Nový a Jan Lukáš.

IMG 20221106 WA0017

Martin Vlk, za ČRS Lukáš Mareš, Jitka Chybová