O víkendu proběhly oslavy ke 100 letům vzniku Místní organizace Českého rybářského svazu Trhové Sviny. Místní rybáři připravili bohatý program. Oslav se zúčastnil i předseda ČRS Karel Mach.

MO ČRS Trhové Sviny byla založena ustavující schůzí 13. června 1923, v letošním roce tak svinenští rybáři slaví 100leté výročí. V rámci oslav připravili bohatý program pro dospělé i děti. Akce se konala na rybníku Brigádník v Trhových Svinech, kde mají tamní rybáři základnu.

PHOTO 2023 06 25 15 24 36Slavnostní zahájení oslav, zleva předseda MO ČRS Trhové Sviny Čeněk Štojdl, předseda ČRS Karel Mach, jednatel jihočeského ÚS Jiří Marek

Po slavnostním zahájení a projevech hostů, kde promluvili také předseda ČRS Karel Mach, jednatel Jihočeského ÚS Jiří Marek, předseda MO Trhové Sviny Čeněk Štojdl či starosta města Trhové Sviny David Štojdl, následoval historický zákrok četnictva proti pytlákovi. Během celé akce se střídali různí interpreti, celou oslavu tak doprovázela živá hudba.

DSC00085

Z programu můžeme jmenovat ukázky živých ryb v akváriích, projížďky na lodi, simulátor zdolávání trofejního úlovku, laserovou střelnici na kormorány, ukázky rybářského vybavení a techniky, rybolov pro děti, promítání filmů s rybářskou tématikou a mnohé další. Celý program byl zakončen slavnostním ohňostrojem.

DSC00058

Přejeme MO ČRS Trhové Sviny minimálně dalších 100 úspěšných let.

Petrův zdar!

Za ČRS Lukáš Mareš