Blíží se zahájení prodeje povolenek k lovu ryb pro příští rok. Níže zveřejňujeme ceník členských příspěvků, a rovněž celosvazových a celorepublikových povolenek pro rok 2024. Kompletní ceník povolenek všech územních svazů pak naleznete zde.

Petrův zdar!

Ceny členských příspěvků pro rok 2024 se nezměnily a zůstaly ve stejné výši jako v loňském roce. Připomínáme také, že od roku 2024 byly zrušeny nalepovací papírové členské známky a členství v ČRS tak bude evidováno výhradně prosřednictvím nového Rybářského informačního systému.

Ceník členských příspěvků pro rok 2024:

dospělí  700 Kč
mládež (16-18 let) 300 Kč
děti (do 15 let) 150 Kč

Členský příspěvek hradí každý člen Českého rybářského svazu v místní organizaci, kde je členem. Poslední termín pro platbu členských příspěvků je 30. duben.

Ceník celosvazových povolenek pro rok 2024:

Druh

člen ČRS

nečlen ČRS

Celosvazová mimopstruhová roční

3 150 Kč

9 700 Kč

mládež, ZTP

1 500 Kč

děti

4 500 Kč

Celosvazová pstruhová roční

3 350 Kč

10 450 Kč

mládež, ZTP

1 550 Kč

děti

4 950 Kč

Celosvazové povolenky platí na všech revírech územních svazů a na revírech Rady ČRS.

Výpočet cen CS povolenek je stanoven Statutem celosvazového rybolovu ČRS, pro stanovení cen CS pvolenek se použije koeficient 1,8 průměrné ceny územních povolenek pro daný rok se zaokrouhlením na celé padesátikoruny.

Ceník celorepublikových povolenek pro rok 2024:

Druh

člen ČRS/MRS

Celorepubliková mimopstruhová roční

4 500 Kč

Celorepubliková pstruhová roční

4 750 Kč

Celorepublikové povolenky platí na všech revírech územních svazů, na revírech Rady ČRS a na revírech Moravského rybářského svazu.

Rovněž opakovaně připomínáme všem rybářům, kteří budou chtít lovit na Orlíku, Trnávce, Račicích a pstruhové Moravě 24, že na těchto revírech budou platit pouze celosvazové, celorepublikové a místní krátkodobé povolenky. Od roku 2024 tedy nebudou na těchto revírech Republikové rady ČRS platit územní povolenky žádného ÚS ČRS (aktualita 12. 10. 2023).

Za ČRS Lukáš Mareš