Vážení rybáři,

vzhledem k velkému množství dotazů připomínáme, že na základě aktuálních vládních opatření je prozatím povolen lov ryb udicí v době mezi 5:00 a 20:59, a to pouze na území okresu bydliště rybáře. Zároveň upozorňujeme na výklad Ministerstva zemědělství, dle kterého bivakování není součástí výkonu rybářského práva - v době omezeného pohybu osob v čase od 21:00 do 4:59 je bivakování považováno za porušení vládních opatření a jako takové může být Policií ČR sankcionováno.

Důrazně apelujeme na rybáře, aby i během prodlouženého víkendu důsledně dodržovali všechna vládní opatření. O podobě pravidel výkonu rybářského práva po 11.4. 2021 budeme informovat po jejich zveřejnění příslušnými orgány státní správy. Děkujeme za pochopení.

zdroj: tisková zpráva Ministerstva zemědělství