Milí rybáři,

zítra je den, který toužebně očekává snad každý z 15ti tisíc držitelů pstruhových povolenek -  v šest hodin ráno oficiálně startuje pstruhová sezóna

Více než pětistovka pstruhových revírů je v posledních dnech zarybňována pstruhem obecným, duhovým a na řadě míst i pro rybáře atraktivním sivenem americkým. O tom, že je zarybňování dlouhodobě intenzivní, nejlépe svědčí čísla - například v loňském roce bylo vysazeno 1,18 milionu potočáků, 345 tisíc duháků,  70 tisíc sivenů a 270 tisíc lipanů. 

Na co byste neměli před první návštěvou pstruhového revíru rozhodně zapomenout?

  • Rybářské doklady. To znamená povolenku k lovu (včetně soupisu revírů), rybářský lístek a doklad totožnosti. I když je touha poprvé nahodit hned po příchodu k revíru hodně silná, nezapomeňte před prvním hodem zapsat docházku - vyhnete se tak konfliktu s rybářskou stráží, která je zejména po vysazení ryb na začátku sezóny velmi aktivní.
  • Povinná výbava. Vždu musíte mít vyprošťovač háčků (peán, obůstek) a míru na zjištění délky ryby. Ve většině územních svazů je rovněž povinný podběrák.
  • Zkontrolovat si bližší podmínky výkonu rybářského práva jak na revíru, tak v územním svazu, kde budete lovit. Může se lišit týdenní počet povolených docházek, míra ryb i omezení použité výbavy (například zákaz používání háčků s protihroty, trojháčků a podobně).

Jaká jsou hlavní pravidla?

  • Pstruh obecný, duhový a siven mají nejmenší lovnou míru stanovenou na 25 centimetrů, pokud nestanovil uživatel revíru míru vyšší.
  • Denní úlovek lososovitých ryb  je stanoven na 3 kusy.
  • Ponechané úlovky lososovitých ryb je nutné zapsat do povolenky ihned po ulovení.
  • Mezi povolené techniky lovu lososovitých ryb (a lipana) na pstruhových revírech patří pouze přívlač a lov na umělou mušku. 
  • Lipan podhorní je stále hájen – sezona lipana začíná až 16. června (trvá do konce listopadu).

 

  

 

Zároveň si dovolíme poprosit o co nejšetrnější zacházení s úlovkem, obzvlášť v případě, že si ho nehodláte ponechat nebo nedosahuje nejmenší lovné míry. Samozřejmostí by mělo být co nejrychlejší a nejšetrnější uvolnění háčku a vždy namočené ruce i podběrák při manipulaci s rybou. Jen tak budete mít příležitost puštěnou rybu ulovit později ještě jednou... 

Přejeme mnoho úspěchů i v tomto chladném období!

Petrův zdar!


MAIL

MAIL

Výukové a propagační předměty

triko triko2 

Objednávkový systém nabízí řadu zajímavých propagačních a výukových předmětů a oblečení s motivy sportovního rybolovu a Českého rybářského svazu. Také je zde možné objednat hostovací nečlenské povolenky na revíry územních svazů s doručením poštou. 

calendar 512

 Zobrazit celý kalendář

Nejbližší akce:

Časopis Rybářství

Časopis Rybářství již více než 100 let pravidelně přináší články ze světa sportovního rybolovu. Předplatné pro tento měsíčník je možné objednat zde.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok